Na sygnale

Kolejny przykład skrajnej nieodpowiedzialności wśród kierowców

Alkohol, brak prawa jazdy, brawura początkiem kłopotów młodego kierowcy. Najpierw staranował ogrodzenie posesji, a następnie zniszczył zaparkowaną na jej terenie maszynę rolniczą.

Wczoraj (01 grudnia br.) wieczorem, żuromińska policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Młudzyn (gm. Żuromin), gdzie według zgłoszenia poszkodowana została jedna osoba. Po dotarciu na miejsce policjanci ustalili, że w zdarzeniu drogowym uczestniczył jeden pojazd, którym kierował 25-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Już ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący fiatem seicento nie dostosował prędkości do występujących warunków drogowych, które spowodowane są występującymi w ostatnim czasie opadami śniegu i utrzymującymi się przymrozkami. Utrata kontroli nad osobowym fiatem sprawiła staranowanie ogrodzenia jednej z posesji, a następnie osobówka wbiła się w zaparkowany na jej terenie beczkowóz. Uderzenie było na tyle silne, że nie tylko przód samochodu został poważnie uszkodzony, a kierujący nim mężczyzna doznał urazu głowy. 25-latek przewieziony został do szpitala w Żurominie na szczegółowe badanie stanu zdrowia. Tam również mężczyzna poddany został badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Jednak to nie koniec zmartwień 25-latka. Okazało się również, że sprawca zdarzenia nie posiada prawa jazdy.

W późniejszym czasie okazało się, że 25-latek nie doznał poważniejszych obrażeń, a jego stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji i został wypisany ze szpitala. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Następnego dnia (02.12), 25-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości do czego się przyznał. Przed sądem odpowiadał będzie za popełnione przestępstwo drogowe, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności ale również za jazdę bez prawa jazdy i spowodowanie zdarzenia drogowego.

APELUJEMY! Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

asp. Tomasz Łopiński, KPP Żuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.