Na sygnale

Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu

Żuromińscy policjanci przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę samochodu po alkoholu. Liczne apele Policji kierowane do kierujących zawierające poważne konsekwencje wynikające z braku odpowiedzialności powinny stać się żelazną zasadą do której stosuje się każdy dorosły, odpowiedzialny człowiek, odpowiedzialny za siebie i innych.

Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy zasady mają za nic. Tylko w ciągu dwóch dni żuromińscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch kierujących pojazdami i jednego cyklistę. O ich losach będzie decydował sąd.

W miniony piątek (05.07) patrol ruchu drogowego na jednej z ulic miejscowości Zielona zwrócił uwagę na kierującego rowerem, gdzie przypuszczenie mundurowych okazało się być słuszne. Mieszkaniec powiatu żuromińskiego kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że nie jest to pierwsza taka sytuacja wykonaniu cyklisty, który już wcześniej był karany za jazdę rowerem na podwójnym gazie.

Tego samego dnia po godzinie 19:00 inny patrol Policji w miejscowości Syberia zatrzymał kierującego osobowym fiatem. Wówczas 25-letni mieszkaniec gminy Lubowidz kierował pojazdem mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Następnego dnia w Bieżuniu na ulicy Nowy Rynek policjanci z Bieżunia zatrzymali volkswagena, którym podróżował 42-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego. Badanie sierpczanina wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie.

Obaj kierujący samochodami stracili prawo jazdy. Niebawem za swoje zachowanie na drodze cała trójka odpowiadać będzie przed sądem.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.