https://mazovia.pl/pl/transport/aktualnosci/autobusy-dla-mazowieckich-szkol-wlasnie-ruszyl-nabor.html
Na sygnale

KOLIZJA W MIEJSCU WYPADKU

O dużym szczęściu mogą mówić dwie mieszkanki powiatu żuromińskiego, które podróżowały autem, które dachowało. Natomiast kierowca busa wykazał się dużą nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 25 października po godz. 16, na prostym odcinku drogi powiatowej relacji Zimolza – Obręb, w gminie Lutocin. 24-letnia kierująca samochodem peugeot, straciła panowanie nad pojazdem, w konsekwencji tego dachowała w przydrożnym rowie. Na szczęście podróżujące samochodem dwie kobiety doznały niegroźnych otarć ciała.

Jesień może być trudnym czasem dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego.  Zmienna temperatura, zmniejszona przejrzystość powietrza oraz opady deszczu znacznie utrudniają warunki panujące na drodze. Z niedogodnościami mogą zmagać się nie tylko kierujący pojazdami, ale również piesi.

Zmienne warunki atmosferyczne wymagają nie tylko wzmożonego refleksu i wyobraźni, ale także zachowania szczególnej ostrożności.

Podczas obsługi pierwszego zdarzenia, około godz. 17.00 doszło do kolizji innych samochodów. Jak zauważyli policjanci kierujący busem przejeżdżając w miejscu zdarzenia uderzył z zaparkowanego na poboczu osobowego nissana. Reakcja mundurowych na tę sytuację skutkował rozmową z użytkownikami pojazdów. Coś wzbudziło niepokój policjantów. Przeprowadzone chwile później badanie alkomatem wykazało, że sprawca kolizji, 38-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego, znajduje się pod wpływem alkoholu. Alkomat pokazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a w najbliższym czasie odpowie przed sądem, za spowodowanie kolizji i jazdę na podwójnym gazie.

Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów prawa na drodze – mówi mł. asp. Tomasz Łopiński, rzecznik żuromińskiej policji.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.