Informacje

KOMENDANT ODCHODZI. CO ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ?

Wacław Chęciński, Komendant Straży Miejskiej w Żurominie, odchodzi na emeryturę. Czy straż nadal będzie, czy zostanie zlikwidowana?

Podczas ostatniej komisji bezpieczeństwa Rady Miejskiej (24 lutego) burmistrz Aneta Goliat poinformowała radnych, że z końcem marca na emeryturę odchodzi obecny komendant straży, Wacław Chęciński.

Burmistrz przypomniała, że wcześniej miała inne zdanie na temat straży, chciała jej likwidacji. Mówiła o tym m.in. w pierwszej kampanii wyborczej, że straż jest do likwidacji. Teraz burmistrz uważa, że… straż jest potrzebna, bo jest sporo zadań, w których strażnicy pomagają i wypełniają dobrze swoją rolę. Pomagają np. inkasentom zbierać opłatę targową, sprawdzają zgłoszenia o wandalizmie czy zadymieniu, podczas kontroli ws zajęcia pasa drogowego.

Jak dodała podczas posiedzenia burmistrz, po odejściu Chęcińskiego trzeba będzie ogłosić konkurs i przyjąć nową osobę na stanowisko komendanta, a ona… nie chciałaby kogoś przyjmować, by za chwilę może jednak straż likwidować. Burmistrz stwierdziła, że myślała, iż będzie mogła powołać na szefa straży kogoś spośród obecnych pracowników (w sumie straż liczy 3 osoby), ale ustawa o straży bardzo zmieniła się, a obecni strażnicy wielu z kryteriów nie spełniają. Radni radzili więc, żeby jednak wakat po komendancie Chęcińskim uzupełnić, tym bardziej, że miasto chce inwestować w monitoring, który ma poprawić bezpieczeństwo w mieście. Ktoś będzie musiał się tym zająć, a po co zatrudniać kogoś do urzędu i tworzyć stanowisko, skoro jest straż miejska.

Jak potoczy się sprawa obsadzenia stanowiska komendanta, poinformujemy.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Zatrudnijcie Wojtka jako P.O. i wszystko gra za chwile odejdzie Majchrzak i zostanie tylko P.O.
    A Wacek najwyższa pora bo w mundur już się nie mieści.Zresztą z tego chwasta żadnego pożytku nie było ,chyba że za czasów milicji jako Ormowca……… wykazywał się świetnie.ORMO CZUWA !!!!!!!!!

  • A co z jakimś zakładem pracy w strefie ekonomicznej ? Co z basenem ?
    Czy jest jakaś szansa na zalew ?

  • Burmistrz swego czasu latała w akcji za likwidacją straży miejskiej. Co się teraz zmieniło? Gmina bardziej bogata jest? Ile tam jeszcze ludzi zostanie zatrudnionych? Do tego szkoły, przedszkola. A żłobek? O ŻZK nie wspomnę.