Na sygnale

KOMENDANT ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

Policjantem jest się cały czas. Przykładem tego jest szef żuromińskich policjantów, który wracając po służbie do domu przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Teraz zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

Kilka dni temu (11.05) wracający do domu Komendant Powiatowy Policji w Żurominie mł. insp. Zbigniew Czachorowski zwrócił uwagę na jadącego przed nim osobowego opla. Obserwacja stylu jazdy kierującego oplem dała podstawę, by przypuszczać, że kierowca może być pijany. O swoich przypuszczeniach policjant powiadomił dyżurnego miejscowej jednostki. Chwilę później mł. insp. Czachorowski wyhamował opla, a na miejsce przyjechał patrol. Przypuszczenia co do stanu trzeźwości okazały się być słuszne.

-Kierowca miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie posiadał też prawa jazdy, które stracił za jazdę pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali 37-latka do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W czasie przeszukania samochodu sierpeccy kryminalni zaleźli również susz roślinny, który został zabezpieczony – informuje rzecznik żuromińskiej policji asp. Tomasz Łopiński.

37-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz posiadania narkotyków. Niebawem za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

red

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.