Na sygnale

KOMPLETNIE PIJANY STARANOWAŁ OGRODZENIE I UCIEKŁ

Ponad 4 promile wydmuchał 38-letni mieszkaniec gm. Lutocin, który 16 marca po południu wjechał w ogrodzenie, a potem uciekł z miejsca zdarzenia. Chwilę później sprawca kolizji został zatrzymany na sąsiedniej ulicy.
fot. KPP Zuromin – zdjęcie z Kosewa

W środę, 16 marca, po południu policjanci ruchu drogowego z Żuromina otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Lutocin. Samochód z impetem wjechał tam w ogrodzenie. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Skierowany na miejsce interwencji policjanci od razu przystąpili do szukania osobowego forda focusa. Nie trwało to długo. Auto zdążył odjechać zaledwie na sąsiednią ulicę. Kierowca właśnie wysiadał. Po chwili okazało się, że niestety… był pijany. – Badanie alkomatem wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy – informuje rzecznik żuromińskiej policji mł. asp. Tomasz Łopiński.

38-latek usłyszał już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego u czyny. Niebawem z swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Ponadto wobec sprawcy przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie niższej niż 5 tys. złotych.

Nieco mniej, bo 3,5 promila wydmuchał 18 marca 38-latek z gminy Lubowidz. O godzinie 20:30 dyżurny żuromińskiej Komendy Policji skierował patrol do miejscowości Kosewo (gm. Żuromin), gdzie doszło do uszkodzenia ogrodzenia. Kierujący peugeotem na prostym odcinku drogi nie zapanował na samochodem i uderzył w płot jednej z posesji. Na miejscu okazało się, ze kierowca zatrzymał się na ogrodzeniu, bo… znajdował się w stanie nietrzeźwości. 38-letni mieszkaniec gminy Lubowidz podczas interwencji wydmuchał ponad 3,5 promila alkoholu. Z uwagi na stan psychofizyczny mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

– Jeszcze w weekend 38-latek usłyszał zarzut kierowania pod wpływem alkoholu. Mężczyzna poddał się karze wyznaczonej przez prokuratora – informuje rzecznik policji. Zapłaci grzywnę w wysokości 8 tys. złotych oraz dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 4 lat.

Policjanci apelują o zdecydowaną reakcję i przekazywanie informacji o nietrzeźwych za kierownicą. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 112.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.