Informacje

KONKURSY O OCHRONIE POWIETRZA ROZSTRZYGNIĘTE

Samorząd Żuromina rozstrzygnął dwa konkursy ekologiczne zorganizowane w ramach projektu ekologicznego. Właśnie nagrodzono zwycięzców obu.
fot. UMiG Żuromin

Magistrat realizuje projekt pt. „Zorganizowanie dwóch akcji informacyjno-edukacyjnych dotyczących ochrony powietrza na terenie Gminy i Miasta Żuromin”, który jest dofinansowany ze środków Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”. Elementami projektu były dwa konkursy. Pierwszym był konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy tematycznie związanej z ochroną powietrza. Drugi konkurs przeznaczony był dla dzieci. Ich zadaniem było przygotowanie scenki teatralnej.

15 listopada odbyła się uroczystość wręczenia nagród w wspomnianych konkursach. Laureaci konkursu plastycznego otrzymali w nagrodę oczyszczacze powietrza, natomiast dzieci kolorowanki, książeczki oraz sadzonki drzew. Drzewa zostaną posadzone na terenie placówek np. przedszkoli i na terenach miejskich parków.

Wyniki konkursu:

I kategoria wiekowa do lat 3: I miejsce Miejsko-Gminny Żłobek w Żurominie, II miejsce Niepubliczne Przedszkole Bajkowa Kraina

II kategoria wiekowa od 4 do 6 lat: I miejsce Samorządowe Przedszkole nr 1 w Żurominie grupa 6 latki, II miejsce Przedszkole Samorządowe nr 2 grupa 5 latki, III miejsce Niepubliczne Przedszkole Bajkowa Kraina grupa 5-6 latki.

Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurominie- grupa 4 latki, Niepubliczne  Przedszkole Bajkowa Kraina grupa 4 latki, Przedszkole Samorządowe nr 2 grupa 4 latki, Niepubliczny Punkt Przedszkolny LOGOSENSUŚ- grupa 4-7 latki

III kategoria wiekowa od 7 do 10 lat: I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurominie klasa IB III B, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurominie klasa III, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurominie klasa II.

IV kategoria wiekowa od 11 do 14 lat: I miejsce Niepubliczna Szkoła Podstawowa LOGOSENSUŚ.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Gratuluję maluszkom i rodzicom , jesteście Super!!!. Ale tak naprawdę czym ta gmina się chwali. Ile wybudowaliście dróg, chodników, mieszkań komunalnych, miejsc parkingowych. Co z oczyszczalnią, ceną śmieci , smrodem, wronami, strefą specjalną na którą burmistrz wydała ze 2 miliony zł. Co z łamaniem dyscypliny finansowej i współpracą z radnymi . Z Żuromina zrobiono wiochę. Chrapoń