Informacje

KORONAWIRUS NA DYSKOTECE. SANEPID SZUKA UCZESTNIKÓW

18 lipca na imprezie w klubie „Explosion Borkowo” w Borkowie Kościelnym (pow. sierpecki) bawiła się osoba z powiatu mławskiego, zakażona koronawirusem. Sanepid szuka więc pozostałych uczestników imprezy.
fot. Pixabay

Choć to nie powiat żuromiński a sierpecki i postępowanie prowadzi tamtejsza Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, to jednak sprawa może dotyczyć naszych mieszkańców. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sierpcu informuje, że wpłynęło do niego zawiadomienie dotyczące potwierdzenia zakażenia SARS-CoV-2 u osoby z powiatu mławskiego, która uczestniczyła w imprezie w klubie „Explosion Borkowo” w Borkowie Kościelnym w sobotę 18 lipca. Inspektor sanitarny zwraca się więc z prośbą o zwrócenie uwagi na swój stan zdrowia oraz przekazywanie informacji dotyczących kontaktów z „Letnia Strefa Wita w Borkowie drogą elektroniczną na adres: sierpc@psse.waw.pl.

Żuromiński sanepid, jak powiedziała nam jego szefowa Agnieszka Cyran, nie szuka samodzielnie uczestników dyskoteki – mieszkańców naszego powiatu, bo to teren działania sąsiedniej inspekcji sanitarnej. Ale rzeczywiście prosi, by jeśli są takie osoby z naszego powiatu, które tego dnia były w dyskotece, a które teraz zauważą u siebie jakieś niepokojące objawy, by postąpiły zgodnie z instrukcją, czyli zgłosiły ten fakt do sierpeckiego sanepidu.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.