Na sygnale

KOSZTOWNA DOPŁATA DO PACZKI

8 tys. zł straciła mieszkanka Żuromina, oszukana przez złodziei metodą „na dopłatę do paczki”.Kobieta nadała przesyłkę w jednym z żuromińskich paczkomatów.
Fot.Pixabay

W niedługim czasie otrzymała informację drogą sms, o wstrzymaniu jej przesyłki z powodu zbyt dużej wagi. W wiadomości sugerowano, że należy dokonać dodatkowej dopłaty, żeby paczka mogła jednak zostać dostarczona. Wiadomość sms zawierała link do wpłaty, który przekierował kobietę na stronę banku. Po zrealizowaniu przez żurominiankę dopłaty okazało się, że z jej konta bankowego wypłacono nie kilkanaście groszy, o których była mowa w sms-ie, a ponad 8 tysięcy złotych.

Kobieta natychmiast zgłosiła sprawę policji. Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie prowadzą teraz postępowanie.

Policja apeluje o ostrożność – informacje o dopłacie do paczki to najczęściej oszustwo. Jeśli kiedykolwiek otrzymamy taką wiadomość trzeba poświęcić kilka sekund na jej zweryfikowanie. Czasem wystarczy kontakt z biurem obsługi klienta danej firmy kurierskiej, by upewnić się co do prawdziwości wiadomości.

– Pamiętajmy, aby nie dokonywać płatności poprzez link wysłany drogą SMS lub by ściągać aplikację proponowane w wiadomościach. Gdy przesyłka zostanie już opłacona przez nadawcę, firmy kurierskie nie żądają dopłat od odbiorców, z powodu jej nadwagi, rozmiaru czy dezynfekcji.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.