Edukacja Informacje

„Kropla Nadziei – Woda w Obiektywie”

W dniu 22 marca 2024r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Fotograficznego przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu żuromińskiego „Kropla nadziei – woda w obiektywie”.

Co roku 22 marca od ponad trzydziestu lat obchodzimy na całym świecie Światowy Dzień Wody. Właśnie w tym wyjątkowym dniu w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom I Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Kropla Nadziei – Woda w Obiektywie”.

– Tytuł konkursu to nie tylko temat, lecz także metafora odnosząca się do wyjątkowego spojrzenia na wodę. Woda, będąc podstawowym elementem życia, symbolizuje nie tylko źródło bytowania, ale również inspirację, nadzieję i możliwość zmiany. Ta kropla wody, uchwycona w obiektywie, staje się symbolem zarówno delikatności, jak i siły natury, a także wyrazem indywidualnego spojrzenia artysty. Poprzez obiektyw aparatu, woda może być przedstawiona w różnorodny sposób – od abstrakcyjnych kompozycji po realistyczne portrety rzek, jezior czy kropli deszczu. Ta wyjątkowa perspektywa pozwala zobaczyć wodę nie tylko jako zasób, ale również jako źródło inspiracji, piękna i nadziei, co przekłada się na głębszą świadomość ekologiczną i społeczną – podkreśla Wojciech Smoliński, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie, szkoły, która była pomysłodawcą i organizatorem konkurs.

Jury oceniło łącznie 28 prac, które przekroczyły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Prace podzielono na dwie kategorie: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe, oceniało kreatywność, walory artystyczne i estetyczne, zgodność prac konkursowych z tematem oraz poprawność kompozycji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich kreatywność, staranność i pasję.

Fundatorem nagród dla laureatów było Starostwo Powiatowe w Żurominie. Nagrody wręczali Jerzy Rzymowski – Starosta Żuromiński, który objął konkurs honorowym patronatem oraz Wojciech Smoliński – Dyrektor ZST–Z im. Jana Pawła II w Żurominie.

Szkoły podstawowe:

1. miejsce: Julia Ciesielska – SP Zieluń

2. miejsce: Julia Karpińska – SSP Przeradz Mały

3. miejsce: Amelia Olszewska – SSP Przeradz Mały

Szkoły ponadpodstawowe:

1. miejsce: Emilia Chmielewska – ZST-Z Żuromin

2. miejsce: Zuzanna Sobiech – ZST-Z Żuromin

3. miejsce: Konrad Oryl – LO Żuromin

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Prace nie tylko zachwycają, ale także przynoszą inspirację i nadzieję dla wszystkich.

Agnieszka Makuszewska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.