Informacje

KRUS WRĘCZYŁ NAGRODY W KONKURSIE

fot.KRUS Żuromin

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dzieci na temat zasad bhp podczas prac i zabaw w gospodarstwie rolnym, promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich. Konkurs w swoim założeniu miał zachęcić dzieci do aktywności artystycznej i rozwijania wyobraźni.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie prac plastycznych techniką dowolną. Na plakatach mogło znaleźć się wszystko związane z bezpiecznym wykonywaniem prac w gospodarstwie. – Dzieci na kartkach malowały traktory, drzewa, zwierzęta. Ich wyobraźnia była nieograniczona, a prace wzbudzały podziw pod względem twórczości. Do każdego dzieła uczestnicy dodali opis w formie hasła. Podkreślało to wydźwięk całej pracy- informuje Dorota Wesołowska, kierownik żuromińskiej placówki KRUS.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 111 uczestników z 11 szkół podstawowych. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe. Komisja konkursowa obradowała w składzie: Dorota Wesołowska, kierownik, PT KRUS Żuromin, Agata Meler, Wioletta Nowakowska, Małgorzata Trzcińska (starsi specjaliści z PT KRUS Żuromin), a także Katarzyna Szczechowicz, nauczyciel plastyki (Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurominie) i Adam Witkowski, kierownik PZDR w Żurominie. Laureatami etapu powiatowego zostali:

W I grupie wiekowej (klasy 0 – 3 ) I miejsce – Julia Lena Dobiesz, zam. Mojnowo (kl. I SP Lutocin), II miejsce – Wiktoria Gesek, zam. Lutocin (kl. I SP Lutocin), III miejsce – Mateusz Jaskólski, zam. Karniszyn (Kl. II ZPO w Bieżuniu ). Wyróżnienie otrzymali – Marta Grablewska, zam. Bieżuń (kl. III ZPO w Bieżuniu), Filip Karpiński, zam. Strzeszewo (Kl. I ZPO w Bieżuniu), Bartosz Waśkiewicz, zam. Kliczewo Duże (Kl. II SP w Kliczewie Dużym), Kacper Wesołowski, zam. Tadajówka (kl. II SP w Raczynach), Aleksandra Zakrzewska, zam. Bieżuń (kl. I ZPO w Bieżuniu).

W II grupie wiekowej (klasy 4 – 8 ) I miejsce – Mateusz Prusak, zam. Zielona (kl. IV ZPO w Zielonej), II miejsce – Michał Lech, zam. Nowa Wieś (kl. VII SP w Kuczborku-Osadzie), III miejsce – Martyna Gorgoń, zam. Bagienice Małe (kl. VII SP w Gościszce). Wyróżnienia: Mateusz Kowalski, zam. Wojciechowo (kl. VII SP w Siemiątkowie), Roksana Brydzińska, zam. Gościszka (kl. VI SP w Gościszce), Nicola Węgrzyn, zam. Bieżuń (kl. VII ZPO w Bieżuniu), Alicja Grochowska, zam. Zielona (kl. VI ZPO w Zielonej), Lena Kapela, zam. Lutocin (kl. IV ZPO w Lutocinie).

Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz w części przez Mazowieckie Izby Rolnicze Oddział w Ciechanowie. Nagrody zostały wręczone laureatom w dniach 1 i 2 czerwca.

– Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom za udział w konkursie, a kadrze wychowawczej za zaangażowanie oraz motywowanie uczestników – mówi Dorota Wesołowska.

AO

 

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.