Informacje Na sygnale

KSIĄDZ OSKARŻONY O PEDOFILIĘ BYŁ WIKARIUSZEM W BIEŻUNIU

Prokuratura Rejonowa w Płocku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec 42-letniego księdza Krzysztofa L., któremu przedstawiono sześć zarzutów przestępstw seksualnych. Duchowny był m.in. wikariuszem w Bieżuniu.

Sześć zarzutów usłyszał ksiądz Krzysztof L., który miał w latach 2011-16 dokonywać przestępstw seksualnych, w tym na małoletnim poniżej 15 roku życia oraz zarzut posiadania pornografii dziecięcej.

Śledztwo w sprawie księdza prowadzono od października 2019 r. po zawiadomieniu złożonym przez Delegata Biskupa Płockiego ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. W akcie oskarżenia wymieniono trzech pokrzywdzonych. Akt oskarżenia wobec podejrzanego, który nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów, został skierowany do Sądu Rejonowego w Płocku.

Duchowny jest tymczasowo aresztowany. Za stawiane mu zarzuty grozi mu od 6 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności.

Ksiądz był wikariuszem parafii Bieżuń od 16 czerwca 2006 r. do 30 października 2009 r., co potwierdziła rzecznik Diecezji Płockiej dr Elżbieta Grzybowska. W tej sprawie przesłała nam również stosowne oświadczenie, którego treść przytaczamy:

„W dniu 11 listopada br. do Kurii Diecezjalnej Płockiej dotarła informacja o skierowaniu przez płocką Prokuraturę Rejonową aktu oskarżenia wobec ks. Krzysztofa L. do Sądu Rejonowego w Płocku. Duchownemu zarzuca się przestępstwa seksualne. W sumie Prokuratura przedstawiła sześć zarzutów.

Pragniemy wyrazić głęboki ból i żal z powodu krzywd, jakich doznały ofiary tego duchownego. Kolejny raz przepraszamy je za doznane cierpienie. Przepraszamy również wszystkich, których ks. Krzysztof L. zgorszył i zranił swoim postępowaniem, niegodnym kapłana i człowieka. Deklarujemy dalszą pomoc i wsparcie jego ofiarom.

Informujemy również, że w sprawie przestępstw tego duchownego, zgłoszonych do Prokuratury w dniu 21 września 2019 r., przez delegata Biskupa Płockiego ds. ochrony dzieci i młodzieży, w dalszym ciągu współpracujemy z organami ścigania. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie sprawiedliwy wyrok.”- napisała dr Elżbieta Grzybowska, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Czy znajdujące się w aktach trzy osoby poszkodowane, to jedyni pokrzywdzeni w sprawie?

Kacper Czerwiński

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.