Sport

KTO STRZELAŁ DLA BORUTY?  

W Borucie Kuczbork nie ma jednego zawodnika, który odpowiada za zdobywanie bramek. Ciężar ten rozkłada się aż na dziesięciu graczy.
Trzy bramki dla Boruty zdobył Damian Kawczyński
fot. MO

Runda jesienna sezonu 2020/2021 w Klasie A zakończona. Boruta Kuczbork w 15 ligowych spotkaniach zdobyła szesnaście punktów, a to dało dwunastą lokatę na półmetku rozgrywek.

Piłkarze Mariusza Kołakowskiego jesienią  pokazali się z dobrej strony w defensywie. Gorzej było ze zdobywaniem bramek. Ten właśnie aspekt wpłynął na wynik w rundzie jesiennej. Boruta strzelała średnio jedną bramkę na mecz. Piętnaście zdobytych bramek to najsłabszy ligowy wynik. Kolejne zespoły, które nie grzeszyły skutecznością (Opia Opinogóra i Orzeł Sypniewo) zdobyły aż o osiem trafień więcej. Patrząc na kolejne ekipy przewaga jest jeszcze większa. Mazowsze Jednorożec i GKS Andrzejewo prawie podwoiły strzelecki dorobek graczy z Kuczborka.

W zespole z Młyńskiej brak typowego strzelca, a cały dobytek bramkowy rozkłada się na dziesięciu graczy. Problemy ze skutecznością  Boruty stara się rozwiązać obrońca Damian Kawczyński. To on, z trzema trafieniami na koncie, jest najskuteczniejszym zawodnikiem “Boruciarzy”. Po dwa trafienia mają także Sebastian Rybak (również obrońca) , Krzysztof Deka (grywa w defensywie i ataku) i Jakub Stańczak (napastnik).

Czołowa klasyfikacja  strzelców w rozgrywkach Klasy  A również wiele mówi o deficytach w zespole Boruty. Czterech snajperów w klubach z czuba tabeli ma więcej trafień niż cała drużyna prowadzona przez Mariusza Kołakowskiego.

OM

Strzelcy bramek dla Boruty: Damian Kawczyński 3, Krzysztof Deka 2, Jakub Stańczak 2, Sebastian Rybak 2, Paweł Ulatowski 1, Jakub Sadowski 1, Łukasz Jończak 1, Adam Juszczyk 1, Przemysław Klimek 1, Dominik Stańczak 1

Czołówka klasyfikacji strzelców Klasy A

1. Bartosz Pędzich – 25 bramek (Rzekunianka Rzekuń)

2. Maciej Szymański – 19 bramek (Bartnik Myszyniec)

3. Michał Dwużnik – 17 bramek (Wkra Radzanów)

4. Jarosław Chełchowski – 16 bramek (GUKS Krasnosielc)

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.