Sport

KTO WYGRA ? RUSZYŁ “FINAL FOUR”

Cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły w IV lidze dziś rozpoczynają zmagania piłkarskie. Rewanże mają zadecydować o tym, kto zajmie miejsce pierwsze i zagra w barażu o III ligę.
Finał Four nie zmieni pozycji Wkry w tabeli. Żurominianie skończyli rozgrywki na 11 miejscu
Autor zdjęcia: Kacper Czerwiński

Niższe ligi w całej Polsce zakończyły sezon 2019/2020. Gra toczy się tylko na Mazowszu. Zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zmienił uchwałę Prezydium MZPN odnośnie awansów i spadków, co wywołało sporo kontrowersji.
Teraz, w myśl tej decyzji mają odbyć się mecze rewanżowe między czterema najwyżej sklasyfikowanymi drużynami. Wyniki spotkań mają zostać doliczone do aktualnych tabel i zadecydować o tym, kto awansuje do wyższej ligi. Odbędzie się to, jak czytamy w uchwale zarządu MZPN, w zgodzie z rozporządzeniami władz państwowych w kwestii wznowienia rywalizacji sportowej na boiskach. W IV lidze gra toczy się o zwycięstwo w grupie północnej i południowej. Pierwsze zespoły obu grup rozegrają pomiędzy sobą mecz barażowy o awans do III ligi. Decydować będzie jedno spotkanie rozegrane na obiekcie neutralnym.
Kto zagra “na północy”
Sprawa wydawać by się mogła jasna. Liderem jest warszawski Drukarz, który zgromadził 35 punktów. Na drugiej pozycji plasuje się Huragan Wołomin ze stratą trzech punktów. Trzeci jest Hutnik Warszawa z dorobkiem 31 punktów. A czwarty? No właśnie. Tu się robią schody. W tabeli po rundzie jesiennej to miejsce zajmował Klub Sportowy Łomianki, który miał 29 punktów. Tyle samo zgromadziła piąta Mazovia Mińsk Mazowiecki, ale przegrała bezpośrednie starcie z Łomiankami. Zarząd Mazowieckiego ZPN zdecydował jednak, że skoro nie doszło do rewanżu pomiędzy zespołami przy ustalaniu tabeli nie można mówić o bezpośrednich meczach, a o zajęciu wyższego miejsca w tabeli decydować ma bilans bramek. W ten sposób to Mazovia, a nie Łomianki wezmą udział w „Final Four”.
Kto zagra na “południu”
Podobna sytuacja dotyczyła ustalenia pierwszego miejsca na południu. Radomiak II Radom, MKS Piaseczno i Błonianka Błonie zgromadziły po 32 punkty. Dzięki decyzji, że o zajęciu wyższego miejsca w tabeli decydować ma bilans bramek liderem rozgrywek został Błonianka. Stawkę w
grupie południowej uzupełni Victoria Sulejówek, która ma 31 punktów na koncie. W tej grupie sprawa awansu będzie rozstrzygać się do samego końca.
Wszystkie spotkania na “północy” jak i na “południu” zostały zaplanowane na godzinę 18.00.
Olgierd Markowski

TERMINARZ SPOTKAŃ
10 czerwca
Drukarz Warszawa – Hutnik Warszawa
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Huragan Wołomin
Radomiak II Radom – MKS Piaseczno
Victoria Sulejówek – Błonianka Błonie
13 czerwca
Huragan Wołomin – Drukarz Warszawa
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Hutnik Warszawa
Błonianka Błonie – Radomiak II Radom
MKS Piaseczno – Victoria Sulejówek
17 czerwca
Hutnik Warszawa – Huragan Wołomin
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Drukarz Warszawa
MKS Piaseczno – Błonianka Błonie
Radomiak II Radom – Victoria Sulejówek

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.