Informacje

KUCZBORSKA SZKOŁA NAUCZY PROGRAMOWANIA

Od września Zespół Placówek Oświatowych w Kuczborku dołączy do programu „Super Koderzy” Fundacji Orange.

„Super Koderzy” to program edukacyjny Fundacji Orange, przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu. To nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości.

Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Dzieci uczą się kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego, niemieckiego czy angielskiego. Jest też moduł dla szkół specjalnych i klas integracyjnych.

W projekcie zajęcia prowadzą nauczyciele na różnych przedmiotach szkolnych. Nie muszą być specjalistami od technologii, bo z Fundacją przechodzą cykl szkoleń przygotowujących. Otrzymują też gotowe scenariusze zajęć i pełne wsparcie edukatorów poprzez konto w portalu superkoderzy.pl.

Szkoły w „Super Koderach” mają do wyboru jedną z dwunastu ścieżek tematycznych, a każda to materiały na co najmniej dwanaście lekcji opracowanych zgodnie z podstawą programową. Placówka dostaje dofinansowanie na zakup sprzętów multimedialnych, a nauczyciele zyskają nowe kompetencje.

Szkolna ścieżka edukacyjna w ZPO w Kuczborku to „Odkrywcy fizyki” będzie prowadzona przez nauczyciela fizyki panią Anną Bednarczyk. Uczestnicy projektu nauczą się grać na bananach, programować stację pogodową, kodować interaktywne osie czasu, drzewa genealogiczne, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.