Informacje

KWARANTANNA W PRZEDSZKOLU, ZAMKNIĘTY MAGISTRAT

Koronawirus w Urzędzie Gminy i Miasta w Żurominie i w Przedszkolu Nr 1 w Żurominie. Urząd zamknięto dla petentów, a dzieci z jednej przedszkolnej grupy skierowano do kwarantanny. Paraliżu instytucji nie ma.

O tym, że w przedszkolu zaczęli chorować pracownicy, wiadomo było już w zeszłym tygodniu. Placówka sygnalizowała, że kilka osób jest na zwolnieniach lekarskich (na razie bez testów) i w związku z tym wystosowano prośbę do rodziców, by, jeśli mają taką możliwość, przez kilka najbliższych dni nie przyprowadzali dzieci. W przedszkolu było już bowiem za mało pracowników do zapewnienia najmłodszym właściwej opieki.

Niestety w weekend pojawiła się informacja, że dwie panie z obsługi odebrały pozytywny wynik testu. W związku z tym do kwarantanny skierowano jedną grupę przedszkolaków wraz z ich nauczycielką. Druga grupa w poniedziałek zakończyła wcześniejszą kwarantannę. Placówka nie została całkiem zamknięta, działa, podobnie jak inne w mieście.

Przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano też w żuromińskim magistracie. Jak poinformowała nas burmistrz Aneta Goliat, w poniedziałek potwierdzone były dwa, w związku z tym kilka osób z bezpośredniego kontaktu przebywa w kwarantannie, a urząd od poniedziałku został zamknięty dla petentów.

Informacja o przypadkach zakażenia pracowników pojawiła się na stronie Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie w sobotę wieczorem. „W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz dwoma potwierdzonymi przypadkami koronawirusa wśród pracowników Urząd Gminy i Miasta w Żurominie od 2 listopada 2020 roku (tj. poniedziałek), aż do odwołania zostaje zamknięty i przechodzi na pracę i obsługę petentów w trybie zdalnym” – brzmiał komunikat.

Pracownicy urzędu pozostaną do dyspozycji petentów, jednak kontakt zostanie ograniczony wyłącznie do formy elektronicznej (ePUAP, e-mail: ugimz@zuromin.info), telefonicznej nr  tel. 23 6572558, fax. 23 6572540, a także do korespondencji tradycyjnej. Oznacza to wprowadzenie całkowitego zakazu poruszania się klientów z zewnątrz po budynku Urzędu Gminy i Miasta.

Urząd Stanu Cywilnego (parter) dostępny będzie po uzgodnieniu telefonicznym pod nr 23 6572461 w sprawie rejestracji zgonów. W związku z zamknięciem urzędu nieczynna będzie również kasa, dlatego opłaty za podatek lub odpady komunalne należy opłacać przelewem internetowym, w banku lub na poczcie. Wpłaty z tytułu podatków (podatek od nieruchomości, podatek od środków transportu, podatek rolny i leśny, opłata od posiadania psów, opłata za zajęcie pasa drogowego, opłata prolongacyjna, odsetki od nieterminowych wpłat ww. należności) należy dokonywać na rachunek bankowy: 86 8242 0008 2001 0002 3533 0001. Wpłaty z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi prosimy wpłacać na rachunek bankowy: 26 8242 0008 2001 0002 3533 0014.

Urząd prosi o przyjęcie ze zrozumieniem wprowadzonych ograniczeń, które mają służyć zapewnieniu bezpieczeństwa petentów i pracowników samorządowych. – Chcemy chronić siebie i petentów – podkreśla burmistrz miasta.

W poniedziałek wieczorem okazało się, że zakażony jest trzeci pracownik urzędu.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.