Sport

ŁEBKOWSKI WRACA DO KLATKI FEN

Kamil “Bomba” Łebkowski wraca do klatki Fight Exclusive Night i zawalczy podczas 29 edycji Lotos Fight Night w Ostródzie. Rywalem żurominianina będzie Kacper Formela. Bomba nie próżnował podczas pandemii, jak zakończy się walka?

To będzie powrót do klatki z odłożonym terminem. Koronawirus pokrzyżował wcześniejsze plany Kamila Łebkowskiego. Fighter z Żuromina 13 marca miał stoczyć pojedynek z Seanem Carterem podczas Armia Fight Night. Gala, z wiadomych przyczyn, została odwołana.

Łebkowski przygotowywał się do tej walki po roku przerwy. W trakcie pandemii również nie próżnował. W sierpniu będzie okazja by przypomnieć o sobie kibicom.

“Bomba” należy do jednych z najbardziej doświadczonych zawodników tej organizacji. Toczył dla niej zwycięskie walki m.in. z byłyem zawodnikiem UFC Piotrem Hallmanem. W ostatniej walce dla FEN, w 2019 roku, musiał uznać wyższość Adriana Zielińskiego.

Rywalem żurominianina będzie zawodnik Mighty Bulls Gdynia Kacper Formela. 24-latek może pochwalić się pięcioletnim doświadczeniem w walkach zawodowych. Ma na swoich koncie dziewięć wygranych pojedynków. Sześć walk zakończył przed czasem – trzy razy nokautując rywali. W debiucie na FEN przegrał minimalnie decyzją sędziów z Łukaszem Charzewskim, a ich bój został wybrany najlepszym pojedynkiem podczas całej gali.

Pojedynek został zakontraktowany w limicie wagi piórkowej. Gala FEN odbędzie się w ostródzkim amfiteatrze 22 sierpnia.

Olgierd Markowski

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.