Informacje

LEKARZ DO BIEŻUŃSKIEGO OŚRODKA POSZUKIWANY

Już od dłuższego czasu w bieżuńskim Ośrodku Zdrowia przyjmuje tylko jeden lekarz. Samorząd poszukuje drugiego medyka, ale chętnych brak.

Obecnie pełniącym obowiązki kierownika Samodzielnego Publicznego Miejsko Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bieżuniu jest Andrzej Łyżwiński. Wspólnie z pielęgniarkami opiekuje się ponad trzema tysiącami pacjentów. – Chylę czoła przed doktorem Łyżwińskim, że daje radę- komentuje tę sytuację burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański. Jak mówi w rozmowie z „Kurierem” włodarz miasta sam angażuje się w poszukiwania drugiego lekarza. – Było kilku kandydatów, ale nie jest łatwo, obecnie lekarze mogą przebierać w ofertach- zauważa. – Nie mogę z tym problemem zostawić samego kierownika, on ma teraz naprawdę co robić. Opieka nad pacjentami, recepty, szczepienia- dodaje burmistrz. – Problem nie leży nawet w samych finansach. Po prostu nie ma lekarzy, nie tylko Bieżuń ma z tym problem, tak jest w całej Polsce- podkreśla Szymański.

Samorząd dysponuje też mieszkaniem nad ośrodkiem, które ma zostać wyremontowane i będzie w dyspozycji dla nowego lekarza. Nie jest to karta przetargowa, ponieważ wiele samorządów także kusi medyków służbowym lokum. Miejmy nadzieję, że poszukiwania drugiego lekarza wreszcie się zakończą.

Kacper Czerwiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.