Informacje

LEKCJE OTWARTE W ZST-Z W ŻUROMINIE

Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie jako pierwszy rozpoczął już przygotowania do rekrutacji na kolejny rok szkolny. W szkole organizowane są lekcje otwarte dla ósmoklasistów.

Kilka dni temu w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie zaczęła się rekrutacja uczniów do klas pierwszych. Na razie organizowane są tzw. lekcje otwarte. Cieszą się ona naprawdę dużym zainteresowaniem. Byli już w ZST-Z uczniowie żuromińskiej „Jedynki”.

– Przygotowaliśmy cykl zajęć i warsztatów – mówi wicedyrektor placówki Ewa Janulewska. Jak podkreśla, z uwagi na zachowanie odpowiednich warunków epidemiologicznych i sanitarnych odbywają się one dla małych grup uczniów. Oprócz tego, że ósmoklasiści dzięki temu mogą poznać szkołę od środka, jej wyposażenie, integrują się również z tutejszą społecznością. Biorą bowiem, jak podkreśla Janulewska, udział w lekcjach właśnie z obecnymi uczniami.

– Ósmoklasiści byli już na warsztatach we wszystkich pracowniach – podkreśla wicedyrektor. Lekcje otwarte odbywały się już w klasach o profilu technik handlowiec, technik informatyk, technik grafiki komputerowej, technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych.

Zaplanowane są jeszcze inne formy pokazania przyszłym uczniom placówki.

Agnieszka Makuszewska

Fot. ZST-Z

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.