Informacje Wydarzenia

LEMAŃSKI DOCENIONY ZA WALKĘ Z PTASIĄ GRYPĄ

Będący do 12 lipca komendantem powiatowym policji w Żurominie insp. Witold Lemański został doceniony przez wojewodę za walkę z ptasią grypą. Wyróżnienie wręczono mu w Radomiu.
KWP Radom

Wręczenie wyróżnienia odbyło się 22 lipca w Komendzie Wojewódzkiej w Radomiu, podczas uroczystego ślubowania nowych policjantów. Podczas tej uroczystości postanowiono wręczyć także odznaczenia i wyróżnienia dla poszczególnych policjantów. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, doceniając postawę mazowieckich funkcjonariuszy w czasie działań mających na celu zwalczenie wirusa ptasiej grypy, której epidemia wybuchła kilka miesięcy temu na Mazowszu, postanowił wyróżnić szefa jednostki najbardziej zaangażowanej w walce z pomorem, insp. Witolda Lemańskiego, który do połowy lipca pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł najpierw podziękował Lemańskiemu za bardzo dobrą służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie oraz za udaną współpracę.

– Wyrażam najwyższe uznanie dla Pana profesjonalizmu w wypełnianiu obowiązków zawodowych. Wykonując niełatwe zadanie związane z kierowaniem Komendą Powiatową Policji w Żurominie, wielokrotnie dał Pan dowody znakomitego przygotowania merytorycznego i wysokich kompetencji organizacyjnych – pisze wojewoda w liście gratulacyjnym.

Radziwiłł podziękował byłemu komendantowi za doskonałą komunikację podczas realizacji wspólnych inicjatyw i niezawodne wsparcie w podejmowanych przez służby wojewody działaniach służących ochronie życia, zdrowia i mienia mieszkańców północnej części regionu oraz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego na tym terenie.

– W sposób szczególny pragnę podziękować za udzieloną nam pomoc w walce z ptasia grypą. Sprawna likwidacja jej ognisk w powiecie żuromińskim była możliwa dzięki Pana osobistemu zaangażowaniu w ich zabezpieczenie, koordynację i ochronę transportów oraz regulację ruchu drogowego. Postawę tę przyjmuję z szacunkiem jako wyraz profesjonalizmu i autentycznej troski o dobro lokalnej społeczności – podkreśla Konstanty Radziwiłł.

Wojewoda na koniec życzył komendantowi dużo zdrowia i powodzenia w urzeczywistnianiu dalszych planów, by wraz z nadchodzącymi latami pojawiały się kolejne, inspirujące wyzwania, które przyniosą wiele powodów do satysfakcji.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Wyróżnienie? Za te spanie policji w samochodach !! Tak pilnowali że jadąc o 10 widziałem spał policjant wracając o 11.20 dalej spał z głową na boku i z otwartą gębą.