Informacje

LEŚNICZY OPOWIADAŁ O EKOSYSTEMIE LEŚNYM

Uczniowie Szkoły Specjalnej w Żurominie spotkali się z leśniczym. Tematyczna pogadanka poszerzyła ich wiedzę o ekosystemie leśnym.
fot. ZSS w Żurominie

We wtorek 29 września w Zespole Szkół Specjalnych w Żurominie odbyło się spotkanie uczniów z leśniczym Piotrem Wnukiem. Tematem pogadanki był „Las jesienią”.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści gościa dotyczących obecnej pory roku, rodzajów drzew oraz zmiany barw liści. Dowiedzieli się, w jaki sposób zwierzęta stopniowo przygotowują się na nadejście zimy oraz jak funkcjonują zwierzęta leśne roślino-mięsożerne.

Oprócz tego leśniczy Wnuk utrwalił wiedzę na temat grzybów jadalnych i trujących. Podczas pogadanki na ich temat zaznaczył, jak ważna jest znajomość grzybów oraz lasów, do których udają się grzybiarze. Przytoczył ciekawostki dotyczące grzybów takich jak: kania czy huba. Poinformował uczniów, że w lesie nie należy niszczyć muchomorów, gdyż mają one duże znaczenie dla zwierząt dziko żyjących.

W czasie spotkania leśniczy nakłaniał wszystkich jego uczestników do przestrzegania higieny i dokonywania dezynfekcji rąk po powrocie z lasu. Spotkanie odbyło się z zachowaniem dystansu społecznego oraz wszelkich zasad bezpieczeństwa.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.