Informacje

LEWICA WRACA NA WETMAŃSKIEGO

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, a jednak. Żuromińska Lewica po paru latach przerwy ponownie otwiera swoje biuro w Żurominie. Wraca również do tego samego budynku. Będzie tam dyżurował poseł Arkadiusz Iwaniak.
Wczoraj otwarto biuro poselskie Arkadiusza Iwaniaka

W miniony poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie biura poselskiego Arkadiusza Iwaniaka. Lewica wróciła do biurowca przy ulicy Wetmańskiego 10. – Znów mamy dach nad głową- powiedział na samym początku Marek Budzich szef powiatowych struktur partii. – Już raz w tym budynku mieliśmy kosmiczne otwarcie- dodał żartobliwie. Budzich nawiązał do otwarcia biura sprzed kilku lat, kiedy to wstęgę przecinał generał Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jak na razie jedyny Polak, który odbył lot w kosmos. Niestety po porażce w wyborach parlamentarnych w 2015 roku Zjednoczona Lewica nie przekroczyła progu wyborczego, a jej przedstawiciele musieli pożegnać się z ławami poselskimi na cztery lata. Wówczas Sojusz Lewicy Demokratycznej borykał się z problemami finansowymi. Dlatego też wiele biur w powiatach zostało zamkniętych. W 2019 roku wszystko się zmieniło, kiedy Lewica wprowadziła do parlamentu 49 posłanek i posłów.

– To biuro mamy już od 1 stycznia, ale otwieramy je dopiero teraz, pandemia pokrzyżowała nam plany- tłumaczył Marek Budzich.

Na początku roku w biurze poselskim odbywała się już jedna akcja skierowana do mieszkańców naszego powiatu pn. „Wypełnij PIT z posłem”. Ogłoszenie stanu epidemicznego pokrzyżowało jednak szyki działaczom partii.

– Witam was bardzo serdecznie w naszym wspólnym biurze- podkreślił poseł Arkadiusz Iwaniak.

Więcej w jutrzejszym wydaniu „Kuriera”.

Kacper Czerwiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.