Sport

LIDER ZATRZYMANY PRZEZ WKRĘ

To był hit kolejki w rozgrywkach Ligi Okręgowej. Już przed rozpoczęciem pojedynku pewne było, że na boisku będzie iskrzyć. Nie inaczej było na murawie. Obie drużyny postawiły wysoko poprzeczkę, bo stawka była niezwykle wysoka. O co grać miał przede wszystkim Żbik, ale piłkarze Wkry Bieżuń zawsze ambitnie podchodzą do każdego pojedynku i pokazują, że w Bieżuniu nikt nie ma łatwo. Wkra mogła idealnie rozpocząć mecz, ale Michał Dzięgielewski fatalnie spudłował. Co nie udało się bieżunianom zrobili gracze z Nasielska. Mateusz Bramowicz w 24 minucie otworzył wynik pojedynku.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się na niespełna kwadrans przed końcem spotkania. Wtedy do wyrównania doprowadził Artur Krajewski. Co więcej, w 77 minucie podopieczni Roberta Piotrowskiego wyszli na prowadzenie.

Ciekawiej zrobiło się po kilku następnych minutach. Wtedy to nerwowo nie wytrzymał Mateusz Śliwiński, piłkarz Żbika Nasielsk, który za kopnięcie przeciwnika otrzymał czerwoną kartkę. „Żółtko” w tej sytuacji zarobił też Daniel Ziółkowski. Goście musieli radzić sobie w osłabieniu, ale potrafili wyrównać stan rywalizacji. Strzelcem gola dla ekipy z Nasielska okazał się Marek Osiński. Była to 84 minuta pojedynku. Do końca rywalizacji zostało jeszcze sześć minut. W tym czasie to bieżunianie okazali się skuteczniejsi, a gola dającego zwycięstwo w 90 minucie zdobył Szymon Kalinowski. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartką ukarany został Daniel Ziółkowski i stan osobowy na boisku w obu drużynach został wyrównany, ale nie miało to już wpływu na ostatecznym wynik spotkania.

Bieżunianie pokonując Żbika sprawili, że nasielszczanie spadli z pierwszego miejsca w tabeli. Aby liczyć na bezpośredni awans Żbik musi wygrać wszystkie spotkania i liczyć na potknięcie (jeden przegrany mecz) Narwii Ostrołęka.

OM

Wkra Bieżuń – Żbik Nasielsk 3:2 (0:1)

Bramki: Krajewski 74 min., Dzięgielewski 77 min., Kalinowski 90 min. Bramowicz 26 min., Osiński 84 min. (k)

Czerwona kartka: Śliwiński (80 min, Żbik), Ziółkowski (90+3 min., po dwóch żółtych, Wkra)

Wyniki

Sona Nowe Miasto – KS Wąsewo 5:0

Wkra Bieżuń – Żbik Nasielsk 3:2

Korona Szydłowo – Błękitni Raciąż 0:3

Ostrovia Ostrów Maz. – Konopianka Konopki 5:0

Iskra Krasne – MKS Ciechanów 2:1

Tęcza Ojrzeń – Narew 1962 Ostrołęka 0:2

Kryształ Glinojeck – GKS Pokrzywnica 3:0 (wo)

PAF Płońsk – GKS Strzegowo 2:0

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.