LIDER ZATRZYMANY PRZEZ WKRĘ

Wkra II Żuromin zremisowała na własnym terenie z liderem Klasy B GKS-em Gumino. Żurominianie prowadzili aż do 90 minuty, wtedy jedak goście wyrwali jeden punkt.
Wkra II Żuromin zremisowała z liderem

W niedzielne popołudnie na stadionie miejskim w Żurominie odbył się istotny pojedynek dla kształtu ligowej tabeli w rozgrywkach Klasy B.

Na spotkanie z żuromińską “dwójką” przyjechał Gminny Klub Sportowy Gumino. Goście to lider rozgrywek z aspiracjami awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Trener Wkry II Wojciech Błaszkiewicz mógł tego dnia skorzystać z kilku graczy, którzy dzień wcześniej nie dostali szansy gry w IV lidze. Na boisku pojawili się obrońca Grzegorz Barski, a także ofensywni Bartłomiej Nowacki i Oskar Poniewski. To zwiastowało, że żurominianie nie sprzedadzą tanio skóry.

Pierwsza połowa obfitowała w bramki, a sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Żurominianie objęli prowadzenie w 10 minucie gry. Trafieniem popisał się Oskar Poniewski. Wynik ten utrzymał się tylko przez dziesięć minut. Wtedy goście wyrównali. Wkra ponownie na prowadzenie wyszła w 32 minucie po strzale Nowackiego. Minutę później było już 3:1, kiedy bramkarza gości pokonał Maciej Michalski. Dwubramkowe prowadzenie przetrwało ledwie kilka minut. W 35 minucie Cwalina, a w 39 Masiak i na przerwę gracze schodzili przy wyniku 3:3. Po zmianie stron to ponownie Wkra prowadziła. Drugiego gola w tym meczu zdobył Oskar Poniewski. Żurominianie prowadzili w tym spotkaniu aż do 90 minuty. Wtedy to do wyrównania doprowadzili goście. Bramkę zdobył Wojciech Bluszcz ustalając wynik spotkania.

Wkra II Żuromin – GKS Gumino 4:4 (3:3)
Bramki: Poniewski 10, 55 min., Nowacki 32 min., Michalski 33 min. – Masiak 20 39 min., Cwalina 35 min., Bluszcz 90 min.
Skład: Lorenc – Snowacki, Pikalski, Barski, Budziński, Nowacki, Poniewski, Gajewski, Grochocki, M.Karolewski, Michalski
Ponadto: Orłowski

Żbik II Nasielsk – Żak Szreńsk 5:2
Jutrzenka Unieck – Gladiator Słoszewo 0:0
Wkra Cieksyn – Gryf Kownaty Żędowe 2:6
Wkra II Żuromin – GKS Gumino 4:4
Tamka Dzierzgowo – Mławianka II Mława 3:0

1. GKS Gumino 9 22 40-10