Na sygnale

LIZAK LUB CYTRYNA. AKCJA POLICJI W PONIATOWSKIEJ SZKOLE

Lizak dla kierowcy, który przestrzegał przepisów ruchu drogowego, cytryna zamiast mandatu. Taką akcję przeprowadzili żuromińscy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Poniatowie.

Z okazji Dnia Dziecka policjanci żuromińskiej drogówki wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Poniatowie przeprowadzili nietypową akcję – „Lizak czy cytryna”. – Przez ponad godzinę, policjanci ruchu drogowego kontrolowali kierujących samochodami oraz rowerzystów. Głównie zwracali uwagę na sposób podróżowania samochodem, który polegał na korzystaniu z pasów bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu podczas jazdy czy właściwe zachowanie się kierowcy w rejonie przejścia dla pieszych. Policjanci zwracali uwagę na cyklistów i stan techniczny ich rowerów – informuje rzecznik policji w Żurominie.

Za wzorowa postawę na drodze kierowcy byli nagradzani lizakiem, natomiast ci kierowcy, którzy popełnili wykroczenie, zamiast mandatu musieli zjeść plasterek cytryny. Sami kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą oraz sposobem jej zakończenia.

– Mimo dobrze znanego wszystkim smaku cytryny kierujący z uśmiechem na twarzy częstowali się owocem -dodaje mł. asp. Tomasz Łopiński.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.