LUBOWIDZ W FINAŁACH MAZOWSZA

UKS Victoria Lubowidz postawił kolejny krok w kierunku awansu do Mistrzostw Polski. Przed siatkarkami z Lubowidza finały wojewódzkie. Przymusowa przerwa nie wybiła z formy młodych i zdolnych zawodniczek z Lubowidza.

Po przymusowej, pandemicznej przerwie wznowione zostały rozgrywki Kinder Joy of Moving. Odbył się kolejny turniej eliminacyjny, który zdecydował o awansie do Mistrzostw Mazowsza. Na placu boju oglądaliśmy zespoły „dwójek” i „trójek”.

Bez przeszkód

W kategorii „trójek” bez najmniejszych kłopotów radził sobie pierwszy zespół z Lubowidza. Dziewczęta wygrały wszystkie pojedynki.

– Najtrudniejsze mecze były z 1 oraz 2 zespołem Ateny, bo do połowy setów przeciwniczki grały bardzo fajną siatkowkę. Sprawiały nam spore problemy. Końcówki jednak należały do nas. Zaważyło doświadczenie, taktyka i wyszkolenie naszych zawodniczek – tłumaczył trener Artur Kubkowski.

Drugi zespół rywalizował w 2 lidze. Dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Wystrzegały się prostych niewymuszonych błędów i wystarczyło, by wygrać wszystkie spotkania.

Złe miłego początki

W kategorii „dwójek” najbardziej liczono na pierwszy zespół UKS Victorii Lubowidz. Zespół ten miał bardzo dużą szansę na awans do turnieju finałowego. Niestety było dość pechowo. W pierwszym pojedynku porażka z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki (13:15), a chwilę później z Dębiną Nieporęt (15:17). Sytuacja zrobiła się trudna. Na szczęście kolejne trzy zwycięstwa – z Esperanto Warszawa, Victorią Lubowidz II, a także G8 Bielany – sprawiły, że sytuacja wróciła do normy, a zespół zdołał awansować do turnieju finałowego. Pozostałe drużyny, mimo ambitnej walki, zakończyły grę w tym sezonie.

Czas na finały Mazowsza

UKS Victoria Lubowidz rozpoczyna teraz przygotowania do finałów Mazowsza. W turnieju weźmie udział osiem najlepszych zespołów po turniejach eliminacyjnych. Klub z powiatu żuromińskiego reprezentowany będzie przez zespół w kategorii „dwójek” i „trójek”. Decydujący o awansie do Mistrzostw Polski turniej odbędzie się w Ożarowie Mazowieckim 8 sierpnia.