Sport

LUBOWIDZ ZNÓW ZŁOTY NA MAZOWSZU

Zeszłoroczne Mistrzynie Polski z UKS Victoria Lubowidz w kategorii dwójek w wielkim stylu triumfowały w Finale Mazowsza w kategorii trójek. W nagrodę zagrają w finale ogólnopolskim.
Zawodniczki z Lubowidza zagrają w finale ogólnopolskim
fot. FB Victoria Lubowidz

W turnieju zagrało osiem najlepszych dotychczas zespołów wyłonionych w turniejach eliminacyjnych.  Zespół UKS Victoria Lubowidz połączony z Polonezem Wyszków był jednym z faworytów do końcowego triumfu, ale musiał to udowodnić na boisku. Dziewczęta już w eliminacjach spisywały się rewelacyjnie, ale najważniejszy turniej był w miniony weekend.
Podopieczne Artura Kubkowskiego i Marty Wójcik fazę grupową przebrnęły bez straty seta. Spokojne, zdecydowane zwycięstwa tylko utwierdziły w przekonaniu, że złoty medal na Mazowszu jest na wyciągnięcie ręki.

W półfinale rywalem zespołu była Atena Warszawa I.

–  Przyszło nam mierzyć się z przeciwnikiem którego obawialiśmy się najbardziej, więc aby wygrać musieliśmy grać na maksimum naszych możliwości – mówił Artur Kubkowski.

I tak właśnie było. Bardzo wyraźne i pewne zwycięstwo premiowało zespół do finału. Tam, podobnie jak w fazie grupowej, dziewczęta zmierzyły się z GLKS Nadarzyn. W grupie wątpliwości, kto jest lepszy nie było, w finale także. Dwa krótkie sety – wygrane 15:4 i 15:8 sprawiły, że złoto znów zawisło na szyi zawodniczek z Lubowidza.

Był moment na radość i chwile szczęścia po fantastycznym finale, a teraz rozpoczyna się kolejny etap pracy. Walka zbudowanie jak najlepszej formy i w perspektywie rywalizacja Mistrzostwo Polski podczas ogólnopolskiego finału o puchar Kinder Joy of Moving.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.