Informacje

LUBOWIDZKA BIBLIOTEKA CZEKA NA POCZTÓWKI

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubowidzu ogłasza konkurs na pocztówkę bożonarodzeniową. Przeznaczony jest dla przedszkolaków i uczniów podstawówek z gminy.

Pierwsza grupa wiekowa to przedszkolaki, w drugiej oceniani będą uczniowie klas I-III, a trzecia grupa to uczniowie klas IV-VIII. Celem konkursu jest powrót do tradycji wykonywania pocztówek bożonarodzeniowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, ale również kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami bożonarodzeniowymi. Chodzi też o popularyzowanie polskich tradycji świątecznych.

Na konkurs należy zgłaszać prace w formacie max. A4 (kartka z bloku) lub mniejsze (A5 lub A6). Każdy uczestnik może zgłosić tylko 1 pracę, technika wykonania jest dowolna (może być praca przygotowana kredkami, farbami, wyklejana, wydzierana, z użyciem cekinów, koralików, włóczki, bibuły). Zdjęcie wykonanej pracy wraz z podpisanym zgłoszeniem należy dostarczyć mailem na adres gbplubowidz@op.pl z dopiskiem „Konkurs plastyczny” do 10 grudnia. Rozstrzygnięcie nastąpi 15 grudnia, a najładniejsze prace w każdej kategorii wiekowej nagrodzone zostaną upominkami.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.