Sport

LUBOWIDZKIE “CZWÓRKI” NA PODIUM

Siatkarki z Lubowidza znakomicie zaprezentowały się w turnieju o Puchar Małgorzaty Glinki. Podczas zawodów rozegranych w Turku (wielkopolska) Uczniowski Klub Sportowy Victoria Lubowidz zajęła trzecie miejsce.
Dziewczęta spisały sie rewelacyjnie
fot. FB Victoria Lubowidz

W Turku odbył się turniej minisiatkówki o puchar Małgorzaty Glinki w kategorii czwórek. Zespół stworzyły cztery zawodniczki UKS Victoria – Zofia Babska, Nikola Szostek, Roksana Kowalska oraz Oliwia Sieklicka, a także wypożyczona na turniej z Polonezu Wyszków Aleksandra Gołębiewska.  Dla zespołu Artura Kubkowskiego był to pierwszy taki sprawdzian umiejętności.  Ten wypadł bardzo okazale.

– Rozegraliśmy cztery bardzo dobre spotkania i jedno troszeczkę słabsze, gdzie musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek  – informuje szkoleniowiec zespołu z Lubowidza Artur Kubkowski.

Zawodniczki z Lubowidza na swojej drodze pokonały dwa zespoły drużyny gospodarzy, a także zespół z Kalisza oraz zwycięzcę całego turnieju – Spartę Warszawa.  W starciu ze Spartą o losach spotkania zadecydował tie-break.

– Trzeba podkreślić świetną postawę naszego zespołu w spotkaniu ze zwycięzcą całego turnieju Spartą Warszawa. Wygraliśmy ten mecz po dużej walce. Ta wygrana sprawiła, że trzy drużyny poniosły tylko jedną porażkę w całym turnieju – tłumaczy Kubkowski.

Ostatecznie po przeliczeniu setów i punktów ostatecznie Victoria Lubowidz sklasyfikowana została na trzeciej pozycji, a wyróżnienie za boiskową postawę w naszych szeregach otrzymała Nikola Szostek.

– Pierwszy turniej w tym składzie okazał się być dla nas sukcesem, ponieważ po ogromnych zmaganiach i wysiłku udało nam się zająć 3 miejsce, które cieszy. Najbardziej wartościowa i budująca była postawa i gra naszego całego zespołu – kończy szkoleniowiec.

Olgierd Markowski

Skład: Aleksandra Gołębiewska, Zofia Babska, Nikola Szostek, Roksana Kowalska, Oliwia Sieklicka

Trener: Artur Kubkowski

Wyniki

UKS VICTORIA LUBOWIDZ – Kalisz 2:0

UKS VICTORIA LUBOWIDZ – Turek II 2:0

UKS VICTORIA LUBOWIDZ – Lider Konstantynów 0:2

UKS VICTORIA LUBOWIDZ – Turek I 2:0

UKS VICTORIA LUBOWIDZ – Sparta Warszawa 2:1

Czołowa klasyfikacja

  1. Sparta Warszawa
  2. Lider Konstantynów Łódzki
  3. UKS Victoria Lubowidz

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.