Informacje

LUTOCIŃSKI OŚRODEK MA ZYSK. ZOSTANIE PRZEZNACZONY NA PREMIE LUB KAPITAŁ

Lutociński Ośrodek Zdrowia ma się dobrze. Miniony rok zamknął na plusie. Sprawozdanie finansowe za miniony rok radni przyjęli jednogłośnie.
Wójt gminy uważa, że ośrodek działa dobrze, skoro znów wypracował zysk z działalności

Sprawozdanie z działalności ośrodka za miniony rok, obejmujące sprawy finansowe, zatwierdzili lutocińscy radni podczas sesji 31 marca.

Jak mówił w czasie dyskusji o sprawozdaniu SGZOZ wójt gminy Jacek Kołodziejski, trzeba się cieszyć, że w gminie są dwa ośrodki, jeden prywatny, drugi gminny, do którego samorząd nie musi aktualnie dokładać. Zdarzało się w przeszłości, że gmina musiała pokryć niedobór, które wystąpiły.

Jeśli jest zysk, przeznaczany jest na premie dla pracowników i na zwiększenie kapitału zakładowego.

Jak wynika z dokumentów, za miniony rok ośrodek wypracował zysk w wysokości ok. 90 tys. zł. – Uważam, że ośrodek funkcjonuje dobrze – komentuje sprawozdanie wójt gminy. Jak dodaje, miał co prawda ostatnio skargi pacjentów, że ośrodek jest zamknięty i odbywają się w nim teleporady, ale tłumaczył dzwoniącym, co jest tego powodem. – To nie jest wina lekarzy. Jest rozporządzenie ministra zdrowia, które mówi wprost, że pierwsza wizyta jest w formie teleporady – tłumaczył także radnym Kołodziejski. Jak dodał, to nie wójt a minister musi kolejnym rozporządzeniem odwiesić tę formę świadczenia usług, inaczej wciąż tak będzie. Podkreślił wprost, że on jako wójt nie może w żaden sposób nakazać załodze ośrodka otworzyć się dla pacjenta, bo nie ma zwyczajnie takich kompetencji.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.