Informacje

LUTOCIŃSKIE PRZEDSZKOLAKI DLA PSIAKÓW. ZBIERANO KARMĘ I KOCE

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Lutocinie od najmłodszych lat uczą się wrażliwości i pomocy zwierzętom. Dokarmiają min. bezpańskie psy.
fot. Przedszkole

W styczniu przedszkole weszło we współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich w Lutocinie. Koło wyszło z inicjatywą zorganizowania wspólnej akcji charytatywnej, tym razem dla czworonogów ze Stowarzyszenia Cztery Łapy w Żurominie. Lutocińska placówka z wielką chęcią podjęła współpracę i jak co roku zwróciła uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies.

– Zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, koców oraz wielu innych potrzebnych rzeczy takich jak obroże, smycze, miski itp. Spisaliśmy się na medal – dzieci, rodzice i nauczycielki! Zebraliśmy około 160 kg karmy, koce, miski, obroże, smycze, zabawki dla zwierząt – czytamy w przedszkolnej relacji z prowadzonej akcji. Dodatkowo dzieci przygotowały także kolorowe obrazki dla osób opiekujących się pieskami w schronisku, aby wyrazić wdzięczność i podziw dla ich pracy. Przedszkolne dary dotarły na miejsce dzięki pomocy przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich Katarzyny Grzemskiej.

AO

fot. Przedszkole

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.