Sport

MAŁE PIŁKARKI Z BIEŻUNIA WCIĄŻ TRENUJĄ

Wkra Bieżuń zaprasza na treningi dziewczynki z rocznika 2013 i młodsze. Zajęcia ukierunkowe na piłkę nożną prowadzi Ewelina Liszewska.

Wkra Bieżuń od lat jest przykładem w okręgu ciechanowsko-ostrołęckim, że piłka nożna to nie tylko sport dla facetów czy chłopców. Piłka nożna kobiet rośnie w siłę, a chętne dziewczynki mogą realizować swoje sportowe pasje. Niedawno na łamach Kuriera opisywaliśmy żeński zespół rocznika 2010, który rywalizuje w rozgrywkach ligowych z chłopcami. To drugi sezon rozgrywkowy tego kobiecego zespłu obecnie rywalizującego w kategorii Żak F1.

To jednak nie wszystko. We Wkrze trenują także młodsze zawodniczki. Dziewczynki trenują w ramach Piłkarskiego Przedszkola, które działa przy klubie Wkra Bieżuń.

-Spotykamy się raz w tygodniu. Niektóre dziewczynki uczęszczają na zajęcia już trzeci rok. Są to zajęcia ogólnorozwojowe ukierunkowane na piłkę nożną – tłumaczy trener Ewelina Liszewska.

Dziewczęta trenujące najdłużej, ze względów proceduralnych, nie mogą zgodnie z regulaminem, brać udziału w rozgrywkach ze starszymi koleżankami z rocznika 2010.

Nabór do grupy jest prowadzony przez cały rok. Aktulanie grupa liczy 12 zawodniczek. W zajęciach “Piłkarskiego Przedszkola” mogą wziąć udział dziewczynki z rocznika 2013 i młodsze. Rodzice chcący zapisać swoje pociechy proszone są o bezpośredni kontakt z trener Liszewską.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.