Sport

MARCOVIA POKONANA PRZEZ WKRĘ

Wkra Żuromin pokonała w wyjazdowym spotkaniu Marcovię Marki. Bramki dla zespołu Jana Ciosa zdobyli Bartłomiej Żelazny, Kamil Skolmowski i Michał Kosiński. „Zielono-czerwoni” zgarnęli komplet punktów i zajmują 9 pozycję w tabeli.

Spotkanie Marcovii Marki i Wkry Żuromin to dla obu zespołów miał być mecz na przełamanie. Gospodarze wcześniejsze dwa mecze przegrali, żurominianie natomiast ponieśli wysoką porażkę z MKS-em Przasnysz. Wkra chciała pokazać, że już otrząsnęła się i tak właśnie było. Podopieczni Jana Ciosa mieli pomysł na ten mecz.

Żurominianie zagrali bardzo dobrze taktycznie, a ze swoich zadań rewelacyjnie wywiązywała się linia defensywna. Początek rywalizacji należał do gospodarzy. Marcovia Marki zaatakowała jako pierwsza, ale nie potrafiła sobie stworzyć klarownej sytuacji bramkowej. Poza niecelnymi uderzeniami Kamila Świerczka i Damiana Świerblewskiego gracze Michała Tarasa nie zagrozili bramce Marka Koczota. Piłkarze z Żuromina z każdą minutą coraz śmielej radzili sobie na boisku. Efektem tego była sytuacja z 27 minuty meczu. Wkra wywalczyła rzut wolny, a do piłki podszedł kapitan drużyny z Żeromskiego – Bartłomiej Żelazny. O tym, że potrafi posłać piłkę do siatki z rzutu wolnego pokazał już w Serocku. Teraz również zaskoczył bramkarza gości z rzutu wolnego. Krzysztof Ufnal musiał wyciągnąć piłkę z siatki, a Wkra na przerwę zeszła prowadząc.

W drugiej połowie pojedynku to nadal Marcovia miała dłużej piłkę przy nodze, to nadal miejscowi atakowali, grali atakiem pozycyjnym. Wkra natomiast skupiona była na grze defensywnej i kontrataku. Po jednej z takich akcji Wkra powiększyła prowadzenie, a do bramki Ufnala trafił 20-letni Kamil Skolmowski. Gospodarze jednak nie załamali się. Dziesięć minut później Bartosz Otulak pokonał Marka Koczota i emocje rozgorzały na nowo. Chwilę później przed szansą na wyrównanie stanął Jan Sienicki, ale kiedy miał przed sobą tylko bramkarza potknął się. Doskonała okazja zakończyła się spektakularną pomyłką. To była najlepsza okazja na wyrównanie. Później ich już zabrakło, bo Wkra nie dała się zaskoczyć. Podopieczni Jana Ciosa pokazali także świetną grę w kontry. W 84 minucie ustalając wynik za sprawą wprowadzonego w drugiej połowie Michała Kosińskiego. Ten gol zamknął rywalizację i pozwolił Wkrze dopisać trzy punkty.

Przed zespołem Jana Ciosa w najbliższy weekend kolejne ligowe spotkanie. Na stadionie przy Żeromskiego Wkra podejmować będzie beniaminka rozgrywek Żbika Nasielsk. Zespół Fabiana Kotarskiego chce oderwać się od dolnej części tabeli i z pewnością będzie groźnym przeciwnikiem. Początek spotkania w sobotę, 9 października o godzinie 13:00.