Informacje

MARIKA PRZECZYTAŁA 191 KSIĄŻEK

Marika Kaźmierczak, uczennica kl. 0 przedszkola „Jaś i Małgosia” w Żurominie została mistrzem czytelnictwa 2019r. W zeszłym roku dziewczynka przeczytała 191 książek. Czytelniczka została nagrodzona przez żuromińskie bibliotekarki.
fot. PMBP

Konkurs organizuje Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie. Ma on na celu promowanie czytelnictwa wśród starszych, a zwłaszcza najmłodszych mieszkańców miasta i gminy. Przeznaczony jest ona dla czytelników oddziału dla dorosłych i dla dzieci. W edycji podsumowującej czytelnictwo w 2019r. wzięły udział wszystkie osoby zarejestrowane w systemie bibliotecznym. Jak się okazuje, najwięcej książek od 1 stycznia 2019r. do 31 grudnia 2019r. przeczytała Marika Kaźmierczak z Żuromina. Dziewczynka ma dopiero… 6 lat. Czyta już samodzielnie, ale dużo czasu spędza czytając książki ze swoimi mamą i babcią.

Mama dziewczynki, pani Teresa, czyta dzieciom od zawsze. I wcześniej starszemu synowi Miłoszowi, i obecnie młodszej Marice, nawet, kiedy ta jeszcze była w jej brzuchu, bo gdy pani Teresa czytała starszemu braciszkowi bajki przed snem, nienarodzona jeszcze Marika „odsłuchiwała” wszystkie czytane jemu książki.

– Marika uwielbia, jak się jej czyta. Ona chłonie te książki. Nie ma mowy, żeby poszła spać bez bajki na dobranoc – mówi nam pani Teresa Kaźmierczak. Jak podkreśla, czyta córce bajki, bo ta wtedy jest skupiona na historii z konkretnej książki, na występujących w niej bohaterach itd. – Na koniec staramy się wyciągnąć wnioski z danej historii, znaleźć jakiś morał itp. – podkreśla mama 6-latki.

Choć rozstrzygnięcie bibliotecznego konkursu odbyło się już w styczniu, to jednak dopiero w zeszłym tygodniu udało się zaprosić do placówki zwyciężczynię i nagrodzić ją dyplomem i nagrodą rzeczową. Gratulujemy!

Tymczasem trwa kolejna edycja konkursu. Kto w tym roku przeczyta najwięcej książek? Dowiemy się już w styczniu.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.