Sport

MARIUSZ NAJSILNIEJSZY W POLSCE I NIE MA SOBIE RÓWNYCH

Mariusz Grotkowski z Chamska nie ma sobie równych. Zawodnik Wikinga Starachowice przywiózł kolejne dwa złote medale z imprez mistrzowskich w Polsce.
Mariusz Grotkowski w Polsce nie ma sobie równych
fot. FB Mariusz Grotkowski

Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym to impreza, w której startuje wielu, a złoto zdobywa Mariusz Grotkowski. Tak też było w przypadku imprezy w Puławach. Tym razem w odmianie sprzętowej.

W trójboju Grotkowski w przysiadzie uzyskał 260 kilogramów, w wyciskaniu 212,5, a zakończył martwy ciąg udanym podejściem na 270 kg. To dało dużą przewagę nad rywalami. Wynik dał Grotkowskiemu także pierwsze miejsce w kategorii open. Mimo kolejnego złota na szyi Grotowski dość krytycznie podszedł do swojego występu.

– Wynik nie zachwyca, ale jest kolejny tytuł mistrza Polski. Wynik wystarczył też na to, by wygrać w kategorii open seniorów i ponownie być najsilniejszym zawodnikiem w odmianie sprzętowej w Polsce – mówi Mariusz Grotkowski.

Trójbój siłowy to nie jedna konkurencja, w której podczas tej imprezy startował Grotkowski. Siłacz z Chamska wziął również udział w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.  Zawodnik z powiatu żuromińskiego wygrał w kategorii 66 kilogramów. Jego wynik – 212,5 kg dał również trzecie miejsce w kategorii open.

–Mało zabrakło a poprawiłbym rekord Polski. Może następnym razem się uda.  Bardzo się cieszę, że udało się ponownie stanąć na podium w kategorii open seniorów. Zaszczytem jest dzielić podium z legendarnym już Janem Wegierą – dodaje siłacz z Chamska.

Teraz przed zawodnikiem Wikinga okres roztrenowania. Kolejne zawody już w przyszłym roku.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.