Edukacja Informacje

MARSZ BIAŁYCH SERC

Marsz Białych Serc odbył się w ramach trwającej XIX Kampanii Białych Serc – EUROPEJSKIEGO SOLIDARNEGO PROTESTU PRZECIWKO NARKOTYKOM I PRZEMOCY. Młodzież protestowała niosąc białe balony i transparenty mówiące o szkodliwości narkotyków. Nad bezpieczeństwem uczestników marszu czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie i organizatorzy.

W dniu 20 października br., funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego i prewencji żuromińskiej komendy Policji zapewnili bezpieczeństwo oraz wzięli udział w Marszu Białych Serc, który przeszedł ulicami Zielonej. Udział w przemarszu był głośnym, ale pokojowym i solidarnym protestem przeciwko narkotykom oraz rosnącej liczbie ofiar uzależnień. W marszu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej. Został on zorganizowany w związku z XIX Kampanią Białych Serc trwającą od 12-22.10.2023r.

Przesłanie tegorocznej Kampanii Białych Serc pod nazwą „Kto z kim przystaje, takim się staje”. Kampania ma na celu przestrzegać młodzież przed negatywnym wpływem środowiska rówieśniczego na młodego człowieka, którego efektem końcowym może być wejście na drogę prowadzącą do uzależnienia np. od narkotyków.

asp. Tomasz Łopiński, KPP ŻUROMIN

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.