Informacje

MARSZAŁEK Z WIZYTĄ W POWIECIE

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik w miniony piątek gościł w naszym powiecie. Wizytował szkoły ponadgimnazjalne, w których realizowane są inwestycje dofinansowane przez samorząd Mazowsza oraz OSP w Kuczborku.

Wizyta rozpoczęła się w Zespole Szkół Techniczno- Zawodowych oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żurominie. Głównym celem obecności marszałka była inauguracja Programu Edukacyjnego pn. „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowanego we współpracy z samorządem województwa mazowieckiego przez żuromińskie placówki ponadgimnazjalne oraz Zespół Szkół w Zielonej.

Program jest skierowany do kształcenia zawodowego, jego celem jest wdrażanie innowacji w zakresie kształcenia w zawodzie technik pojazdów samochodowych, technik administracji oraz w Zespole Szkół w Zielonej w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem technologii informacyjnych. O realizacji tego dużego projektu pisaliśmy już na łamach „Kuriera”.

Marszałek Adam Struzik podczas wizyty chwalił działania władz powiatu żuromińskiego w zakresie rozwoju szkolnictwa zawodowego. Podkreślił, że samorząd województwa przywiązuje do tego segmentu dużą wagę.

Starosta Jerzy Rzymowski na ręce marszałka składał podziękowania dla całego Zarządu Województwa za wsparcie, które trafia do naszego powiatu. Dzięki temu do szkół trafia nowoczesny sprzęt dydaktyczny i urządzenia wspomagające zdalne nauczanie. W spotkaniu w ZST-Z wzięli udział min.: wicestarosta Ireneusz Rejmus, dyrektor wydziału edukacji i zdrowia Starostwa Powiatowego Joanna Jucewicz-Morawska.

Kolejnym punktem była wizytacja w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej. Tam między innymi dzięki realizacji projektu „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” liceum zostało doposażone w 8 zestawów komputerowych, 13 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek, urządzenie wielofunkcyjne, projektor multimedialny, monitor interaktywny oraz oprogramowanie. Podczas spotkania przedstawiciele firmy wdrażającej program przedstawili założenia realizowanego projektu oraz możliwości wykorzystania nowoczesnego sprzętu i narzędzi dydaktycznych w kształceniu w warunkach pandemii. Marszałek Adam Struzik podczas wizyty mógł osobiście przekonać się, jak działa zakupiony sprzęt. Rozmawiał z uczniami za pośrednictwem internetu.

Kolejną szkołą „na trasie” był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej. Tam oficjalnie otwarto salę gimnastyczną, której remont był dofinansowany przez samorząd Mazowsza. Ponadto pracownicy szkoły zaprezentowali sale lekcyjne, w których znajduje się sprzęt zakupiony w ramach projektu edukacyjnego. Duże wrażenie na marszałku zrobiły pomieszczenia do praktycznej nauki zawodu technik weterynarii. Wizytę zakończył miły akcent. Dyrektor placówki Czarek Ossowski wręczył Adamowi Struzikowi pamiątkowy adres „Przyjaciela szkoły”.

Na koniec Adam Struzik spotkał się również z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuczborku. Samorząd Mazowsza w ramach doposażania mazowieckich OSP zakupił dla OSP Kuczbork-Osada 5 kompletów ubrań specjalnych oraz kamerę termowizyjną. Wartość sprzętu to ponad 20 tys. zł.

Kacper Czerwiński

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Mogliby się ogarnąć z tą propaganda i lizaniem się po tyłkach w dobie pandemii.
    No ale zdjęcie z Marszałkiem …
    Kolesie z PSL 😀