Informacje

MATEUSZ MORAWIECKI ODWIEDZIŁ POWIAT

fot. Zs Zielona

W piątek, 28 kwietnia, w powiecie żuromińskim gościł Premier Mateusz Morawiecki. Towarzyszyli mu sekretarz stanu Maciej Wąsik oraz poseł Waldemar Olejniczak z Sierpca.

Szef Rządu odwiedził jedną ze szkół prowadzonych przez Powiat Żuromiński, a mianowicie Zespół Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej. Tu zwiedził m.in. szkolną salę pamięci i tradycji. Podczas krótkiej konferencji przed budynkiem szkoły Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska jest jedna, a rząd nie dzieli wsparcia dla swoich samorządów, tylko w miarę możliwości pomaga wszystkim. Na dowód tego zaznaczył, że przecież w powiecie żuromińskim starosta jest z innej partii, bo z PSL-u, ale w żadnym wypadku nie przeszkadza to w dobrej współpracy samorządu z rządem dla dobra lokalnej społeczności, która przecież najwięcej korzysta z wykonanych inwestycji.

Premier tego samego dnia wizytował też największą inwestycję powiatu – budowę pływalni przy LO.W obu przypadkach Premier przypominał o tym, ile środków powiat otrzymał w ramach „Polskiego Ładu”. Jak pisaliśmy, stamtąd właśnie starostwo pozyskało ponad 20 mln zł na budowę basenu, zaś 5,2 mln zł na zadanie dotyczące termomodernizacji obiektów szkolnych, w tym właśnie ZS w Zielonej.

AO

fot. ZS Zielona

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.