Informacje

MATURZYSTOM POSZŁO CAŁKIEM DOBRZE

Tegorocznym maturzystom kształcącym się w szkołach średnich na terenie powiatu żuromińskiego egzaminy maturalne poszły całkiem dobrze. Zdawalność wyniosła 74,68%.

W całej Polsce maturę zdawało 273 419 osób, w naszym powiecie do egzaminów przystąpiło 237 uczniów. Maturę zdało 177 osób (74,68%), 46 maturzystów będzie mogło przystąpić do egzaminu poprawkowego (niezaliczony jeden przedmiot), 14 osób maturę będzie mogło napisać ponownie dopiero w przyszłym roku.

Podobnie jak w poprzednich latach najwięcej maturzystów egzamin pisało w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie. Spośród 101 osób maturę zdało 96 (zdawalność-95%), pięcioro uczniów, którzy nie zdali, mają prawo do poprawy w sierpniu.

Drugą pod względem liczebności grupę maturzystów stanowią uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie. Tu do egzaminów przystąpiło 72 abiturientów, egzaminy zdało 41 (zdawalność 56,94%), 24 osoby mogą poprawić maturę jeszcze w tym roku.

Z kolei w Zespole Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej egzamin w pierwszym terminie zdało 20 uczniów (ogółem przystąpiło 38- zdawalność 52,63%), 13 osób może poprawić egzamin.

Najmniej maturzystów w tym roku zdawało egzamin maturalny w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Bieżuniu, było ich 26. Zdawalność w placówce wyniosła 76,92%, egzamin w pierwszym terminie zaliczyło 20 uczniów. 4 osoby mogą poprawić maturę w sierpniu.

W skali całego kraju zdawalność tegorocznej matury wyniosła 74,50%, 17,7% maturzystów ma prawo do poprawki, z kolei 7,80% może zmierzyć się z egzaminy dopiero w przyszłym roku. Zdecydowanie lepiej egzaminy poszły uczniom liceów, gdzie poziom zdawalności wyniósł 81%, technikach było to 64%.

Kacper Czerwiński

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • za moich czasów maturzyści byli chłopcy w garniturach, dziewczyny biała bluzka + spódnica, atu na zdjęciu niektórzy wyglądają jak z gangu motocyklowego