Sport

MAZOWIECKIE MEDALE NIE DLA NAS

Siatkarskie „czwórki” i „trójki” już po finałowym turnieju Mistrzostw Mazowsza Kinder Joy of Moving w minisiatkówce. Jak poszło zespołom reprezentującym UKS Victoria Lubowidz?

W turnieju finałowym UKS Victoria Lubowidz miała swoje przedstawicielstwo w kategorii „trójek” i „czwórek”.

Zespół w składzie Martyna Gajewska, Antosia Szefler, Maria Chrzanowska, Iga Zieliński i Zuzanna Czarnomska wygrał dwa spotkania grupowe, a w czterech zaliczył porażkę. To sprawiło, że zajął czwarte miejsce w grupie i rywalizował o siódme miejsce w całym turnieju. Ten mecz zakończył się zwycięstwem i 7 miejsce na Mazowszu stało się faktem.

Czwórki w składzie Nikola Szostek, Zosia Babska, Roksana Kowalska, Oliwia Sieklicka, Ola Gołębiewska weszły w turniej znakomicie.

– Dziewczyny bardzo wierzyły w swoje umiejętności i bardzo chciały wrócić do domu z awansem do wielkiego ogólnopolskiego finału. Do szczęścia zabrakło niewiele – ocenia trener Damian Zborowski.

Po meczach grupowych apetyty były ogromne. Zwycięstwa sprawiły, że dziewczęta awansowały do półfinału z pierwszego miejsca. Tam niestety przyszedł moment kryzysu. W rywalizacji z Ateną Warszawa nasz zespół prowadził od początku 2-3 punktami. W decydującej fazie zabrakło nam zimnej krwi. Pojawiły się niewymuszone błędy i to rywalki ostatecznie wygrały spotkanie meldując się w finale. Zawodniczkom z Lubowidza przyszło grać o trzecie miejsce. Niestety, brak możliwości gry w finale, przegrane spotkanie z Ateną miało przełożenie na pojedynek o brąz. Dziewczęta nie podniosły się po porażce i nie potrafiły zaprezentować pełni swoich umiejętności. Tym samym to rywalki z GLKS Nadarzyn zajęły trzecie miejsce, a lubowidzanki musiały zaakceptować pozycję poza podium.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.