Sport

MEDALE DLA SIŁACZY Z POWIATU

Złoty Grotkowski, srebrna Płótnicka – takie medale fighterzy z powiatu żuromińskiego przywieźli z Katowic.

Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego był organizatorem kolejnego Pucharu Polski. Tym razem miejscem zawodów była Hala OS Szopienice wchodząca w skład Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach. Kibice z powiatu żuromińskiego znów mają powody do dumy. Nasi siłacze stanęli na wysokości zadania.

Mariusz Grotkowski wrócił na pomost. Siłacz z Chamska znów ze złotem. Jak zwykle, Grotkowski, dość krytycznie podszedł do swoich wyników. Tym razem określił je jako „takie sobie”. W przysiadzie zaliczył 200 kg, w wyciskaniu leżąc 140 kg, a w martwym ciągu 235 kg. Fighter szykuje się już na kolejne zawody. Te już za dwa tygodnie, tym razem w trójboju siłowym w odmianie sprzętowej.

Rewelacyjnie spisała się także zawodniczka UKS Mechanik Sierpc Andżelika Płótnicka. Pochodząca ze Strzeszewa siłaczka ustanowiła trzy rekordy Polski juniorów. W martwym ciągu uzyskała wynik 185 kilogramów, taki sam rezultat osiągnęła także w przysiadzie. Zawodniczka Mechanika w obu przypadkach chciała uzyskać jeszcze lepsze wyniki, ale próby na 190 kg w martwym ciągu i 192,5 kg w przysiadzie nie zostały zaliczone. Trzeci rekord to wynik z trzech konkurencji (w wyciskaniu leżąc 75 kg) – 445 kg. Wyniki te dały drugie miejsce w kategorii seniorek i srebrny medal.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.