Informacje

MEDALE OD PCK

Żuromińscy policjanci uhonorowani przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża medalem 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK. To ważne wyróżnienie przyznawane za niesienie pomocy potrzebującym poprzez dzielenie się najcenniejszym darem, ratującym życie i zdrowie.

Wczoraj (8.01) Komendant Powiatowy Policji w Żurominie mł. insp. Zbigniew Czachorowski gościł w jednostce przedstawicieli Oddziału Regionalnego PCK z Żuromina. Z okazji 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża wśród wyróżnionych krwiodawców w powiecie żuromińskim nie zabrakło przedstawicieli żuromińskiej policji, którzy od lat aktywnie działają na rzecz honorowego krwiodawstwa.

W otrzymanym podziękowaniu czytamy:

„w uznaniu długoletnich zasług na rzecz honorowego krwiodawstwa, niesienia bezinteresownej pomocy w postaci niezastąpionego leku, jakim jest krew, działalność w Ruchu Honorowych Dawców Krwi oraz propagowania szczytnych idei Polskiego Czerwonego Krzyża, z życzeniami dalszej owocnej współpracy”.

Okolicznościowy medal otrzymali: Komendant Powiatowy Policji w Żurominie mł. insp. Zbigniew Czachorowski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie kom. Tomasz Wnuk, asp. Tomasz Łopiński Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żurominie oraz emerytowany funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Żurominie Ireneusz Rosiak.

Propagowanie idei oddawania krwi, która jest jednym z najcenniejszych darów, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi jest nieodzownym elementem codziennej służby naszej formacji.

Przy okazji chcielibyśmy podziękować kolegom strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie, którzy razem z nami organizują zbiórki krwi i działa na rzecz honorowego krwiodawstwa.

Autor: asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.