Na sygnale

MĘŻCZYZNA ODPOWIE ZA SPOWODOWANIE WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

fot. KPP Żuromin

Wracamy do wczorajszego śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło około godziny 9:25 w Żurominie na ulicy Lidzbarskiej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, 75-letnia mieszkanka gminy Żuromin, chwilę przed zdarzeniem jechała rowerem po chodniku, wzdłuż ulicy Lidzbarskiej. Chwilę później, z niewyjaśnionych przyczyn na ulicy Lidzbarskiej doszło do zdarzenia, w którym kobieta została potrącona przez kierującego pojazdem marki Kia. Poszkodowaną reanimował sam kierowca, który zawiadomił służby, a potem przejęła ją załoga pogotowia. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie niestety zmarła.

Wczorajsze pierwsze doniesienia wskazywały, że kobieta nagle zjechała z chodnika wprost pod nadjeżdżający samochód. Na miejscu zdarzenia trwały czynności mające na celu ustalenie szczegółów, okoliczności zdarzenia oraz zabezpieczenia śladów, żeby dokładnie wyjaśnić okoliczności tego tragicznego wypadku. Policjanci nie zastali bowiem na miejscu żadnych naocznych świadków.

Jak się okazało, w trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli samochodowy rejestrator wideo. Nagranie z rejestratora pozwoliło ustalić dokładny przebieg tego zdarzenia. Wskazywaliśmy na to późnym wieczorem we wczorajszym artykule.

Z zapisu kamery wynika, że do zdarzenia drogowego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych i był on inny, niż relacjonowany przez kierowcę. To kierujący samochodem kia nie ustąpił pierwszeństwa 75-letniej pieszej, która przechodziła z rowerem po przejściu dla pieszych, doprowadzając do jej potrącenia.

-57-latek został zatrzymany w związku ze sprawą. Dziś (13.06) został przesłuchany przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Mławie, gdzie decyzją prokuratora odpowiadał będzie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Decyzją prokuratora wobec sprawcy zdarzenia zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego -informuje rzecznik policji asp. Tomasz Łopiński.

Czynności w tej sprawie prowadzi żuromińska komenda Policji.

-Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien przestrzegać drogowych norm. Dotyczy to zarówno kierujących pojazdami, cyklistów, jak i pieszych, którzy powinni zachować szczególną ostrożności i stosować się do przepisów ruchu drogowego. Kierowco! Pieszy czy rowerzysta są również pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego – różnica polega na tym, że w starciu z samochodem nie mają żadnych szans, dlatego żuromińska Policja apeluje o ostrożność i wyobraźnię wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych! – mówi asp. Tomasz Łopiński.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • To skutek bezmyślnych zmian w prawie dający bezwzględne pierwszeństwo pieszego na przejściu dla pieszych. Takich wypadków będzie niestety więcej. Apeluję o uwagę.

  • A co tu zmiana przepisów ma do tego wypadku? Kobieta była na przejściu, jak napisano w drugim artykule – miała pierwszeństwo. Czy jak ktoś wejdzie ci na pasy, to masz prawo go rozjechać? Czy zgodnie ze starymi przepisami zbliżając się do przejścia dla pieszych powinnaś zachować szczególną ostrożność. Aczkolwiek nikogo nie winię, bo może się okazać, że było jeszcze inaczej niż napisano

  • Też tak uważam, że po staremu samochód powinien mieć pierwszeństwo a nie pieszy.
   I nie jestem kierowcą tylko i wyłącznie pieszym.
   I po staremu rozglądam się i jak nadjeżdża to niech pierwszy przejedzie a ja przejdę drugi.