Informacje

MIEJSCA PARKINGOWE. POTRZEBNE CZY ZBĘDNE?

Przedsiębiorcy z ul. Wyzwolenia i Lidzbarskiej proszą, by nie likwidować możliwości parkowania samochodów na chodniku przy skrzyżowaniu tych dwóch ulic.
Czy radni zdecydują się zlikwidować możliwość parkowania na chodniku przy głównym skrzyżowaniu?
fot. AO

Kilku przedsiębiorców skierowało do Rady Miejskiej wniosek, by nie likwidowano możliwości parkowania samochodów naprzeciwko restauracji znajdującej się przy skrzyżowaniu ul. Lidzbarskiej i Wyzwolenia.

Podczas ostatniego posiedzenia komisji bezpieczeństwa wypracowano wniosek, który skierowano już do burmistrz miasta o tym, by zlikwidować możliwość parkowania na chodniku przy tym skrzyżowaniu.

Samochody zaparkowane na chodniku stoją rożnie. Jak stwierdzono w czasie dyskusji podczas wspólnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej (24 września) piesi często muszą więc chodzić między nimi slalomem i uważać na wjeżdżające tam samochody. Przewodniczący komisji bezpieczeństwa Piotr Lewiński stwierdził, że zna mieszkańców tego osiedla, którzy są przeciwni, by dalej można tu było parkować i podkreślił, że ciągle mu o tym problemie alarmują. – Mieszkańcy twierdzą, że to chodnik, nie parking. Jest zniszczony, a niedawno był kładziony – stwierdził.

Głosy w wywołanej dyskusji były jednak rożne. – Ludzie podjeżdżają tam do sklepów, zjeść obiad. Powinniśmy jakąś alternatywę dać – uważa radny Waldemar Bukowski. Zdaniem radnego Czarka Ossowskiego nie można likwidować miejsc parkingowych już istniejących, bo samochodów w mieście niestety wciąż przybywa. – Musimy wziąć pod uwagę to, że tam nie jest tylko restauracja. Tam są pawilony, miejsca pracy. (…) ja rozumiem, że jest ciasno, ale nie możemy popadać w paranoję. (…) jest coraz więcej samochodów, musimy się też otworzyć na to, że w większych miastach ludzie parkują na chodnikach – stwierdził.

– Powinniśmy szukać miejsc parkingowych, a nie likwidować – dodał radny Mariusz Milewski.

Dyskusja podczas posiedzenia nie rozwiązała jednak tej sprawy, która na pewno jeszcze powróci.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.