Śmierć w płomieniach

Samotny, 72 – letni mężczyzna został znaleziony martwy we własnym domu. Ciało zmarłego było częściowo spalone. Wokół znajdowały się butelki po denaturacie.
W tym miejscu na pod�odze znaleziono cia�o spalonego 72- latka.

Nadpalone ciało 72-latka znalazła kobieta – opiekunka samotnie mieszkającego mężczyzny. Tragicznego odkrycia dokonała 27 kwietnia, kiedy jak zwykle udała się do mieszkania staruszka, by pomóc mu w codziennych czynnościach. Już przed drzwiami czuć było spaleniznę. Wewnątrz na podłodze leżał właściciel mieszkania. Opiekunka natychmiast wezwała pomoc, ale mężczyzna już nie żył. Wokół rozrzucone były butelki po denaturacie, na podłodze leżało wiadro. Mężczyzna znany był we wsi z tego, że lubił wypić. Domyślać się można, że do tragedii doszło podczas spożywania alkoholu. Łatwopalny trunek – denaturat, który czuć było w całym mieszkaniu mógł zapalić od choćby papierosa. Ślady w mieszkaniu wskazują, że starszy mężczyzna próbował dramatycznie walczyć o życie. Nie udało mu się jednak ugasić płonącego ubrania.

Policja we wstępnych ustaleniach wyklucza udział w tragicznym zdarzeniu osób trzecich. Mało prawdopodobne jest też samobójstwo.

Na miejsce został wezwany prokurator z Mławy. Polecił zabezpieczyć ciało mężczyzny i miejsce zdarzenia.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.