Informacje

MIESZKAŃCY POMOGĄ ZAPROJEKTOWAĆ LIDZBARSKĄ?

Samorząd Żuromina planuje przebudowę ul. Lidzbarskiej, dawnej drogi wojewódzkiej, dziś już gminnej. Czy zarządzi w tej sprawie konsultacje społeczne, by mieszkańcy wskazali kilka rozwiązań?
Odczytując wniosek mieszkańca miasta o konsultacje społeczne przy projektowaniu przebudowy ul. Lidzbarskiej wiceprzewodnicząca rady Halina Jarzynka zwróciła uwagę na potrzebę parkingów, m.in. przy budynku poczty

Podczas przedostatniej sesji Rady Miejskiej w Żurominie wprowadzono do budżetu zadanie polegające na przebudowie ul. Lidzbarskiej w Żurominie. W tej sprawie do radych wpłynęło pismo od jednego z mieszkańców miasta. Zwraca się w nim do władz miasta ze specjalnym apelem.

– W związku ze strategicznym dla Żuromina charakterem dawnej drogi wojewódzkiej stanowiącej ul. Lidzbarską i ul. Warszawską zwracam się do państwa z prośbą o rozważenie włączenia w proces tworzenia koncepcji przebudowy ul. Lidzbarskiej także mieszkańców miasta – czytamy w piśmie. Zdaniem autora przed przystąpieniem do zlecenia projektu przebudowy wraz z infrastrukturą techniczną zainteresowani mieszkańcy mogliby zgłaszać swoje pomysły w ramach konsultacji społecznych.

Odczytując wspomniane pismo mieszkańca podczas sesji 19 maja wiceprzewodnicząca Halina Jarzynka stwierdziła, że jest to sugestia, by wszyscy mieszkający przy tej ulicy zainteresowani mieszkańcy lub prowadzący działalność gospodarczą przedsiębiorcy mieli możliwość wyrażenia swoich sugestii, pomysłów rozwiązań technicznych, takich, które nie ograniczą ich działalności lub funkcjonowania.

Halina Jarzynka przypomniała o piśmie, jakie wpłynęło swego czasu do radnych, że przedsiębiorcy mający tu swoje pawilony oczekują przygotowania parkingów. – Swego czasu była również mowa o potrzebie stworzenia parkingu pod pocztą – przypomniała wiceprzewodnicząca. O tym również pisaliśmy na naszych łamach.

W pierwszej odpowiedzi na to pismo burmistrz miasta stwierdziła, że konsultacje społeczne są najlepszą formą komunikacji z mieszkańcami i poznania ich potrzeb. Jak pamiętamy, zarządzano je już kilkukrotnie.

Kiedy jednak miałyby ruszyć te konsultacje, kiedy będzie zlecana praca nad projektowaniem przebudowy ulicy, na razie nie wiadomo.


AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.