Informacje

MIKOŁAJ NA TRENINGU PIŁKARSKIEGO PRZEDSZKOLA

Nietypowy trening odbył się w czwartek 3 grudnia w hali sportowej przy żuromińskim liceum. Do najmłodszej grupy dzieci z piłkarskiego przedszkola Wkry Żuromin przyszedł… Mikołaj z pomocnikami. Nie zabrakło też prezentów.
fot. AO

Od października co wtorek i czwartek w hali sportowej odbywają się zajęcia ruchowe dla najmłodszych dzieci. Przedszkolaki w wieku 4-5 lat uczęszczają na zajęcia tzw. „Akademii Ruchu”, czyli w najmłodszej grupie piłkarskiego przedszkola, gdzie uczą się koordynacji ruchowej, zwinności, wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe, a przy tym świetnie bawią i spędzają aktywnie czas. Nad wszystkim czuwają trenerzy Wkry – Bartosz Laskowski, Cezary Sznyter i Mariusz Kawczyński. Dzięki nim ćwiczenia są atrakcyjne, uczą najmłodszych zachowania równowagi i sprytu, a także poprawiają kondycję fizyczną, zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Jak mówią nam rodzice przedszkolaków, na każde kolejne zajęcia dzieciaki czekają z niecierpliwością.

W miniony czwartek 3 grudnia trening był jednak inny, niż wszystkie. Najpierw dzieci dostały ufundowane przez sponsora koszulki klubowe z napisem „Wkra Żuromin”, które będą je teraz wyróżniać podczas treningów, a potem… na salę wszedł Mikołaj z grupą swoich pomocników, Elfów. Wcielili się w nich zawodnicy pierwszego zespołu Wkry Żuromin. Dzieci najpierw zaśpiewały Mikołajowi „Sto lat”, potem dostały od niego i jego pomocników prezenty i słodycze, a następnie wzięły udział w treningu właśnie razem z dorosłymi piłkarzami. Wspólny trening w takiej oprawie na pewno zapadnie maluchom w pamięci.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.