Informacje

MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ PRZEDSZKOLAKÓW W SIEMIĄTKOWIE

Tradycją Przedszkola Samorządowego w Siemiątkowie jest coroczne spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem. Nie inaczej było w tym roku.
fot. Przedszkole Siemiątkowo

W poniedziałek 7 grudnia Mikołaj faktycznie z workiem pełnym prezentów przyjechał do przedszkolaków. Dzieci oczekując upragnionego gościa na jego cześć ubrane były w tym dniu w stroje mikołajkowe. Wspólnie z wychowawcami grup przedszkolnych – Agnieszką Garlej , Anitą Szałek, Beatą Jaraczewską oraz Ewą Kaźmierczak i personelem przedszkolnym dzieci śpiewały piosenki o tematyce dotyczącej mikołajek. – Gdy zza drzwi dobiegł do uszu dzieci dźwięk dzwoneczków, które słychać było już z daleka naszym przedszkolakom ukazał się Święty Mikołaj. Ten szczególny i wyjątkowy gość wywołał na twarzach dzieci uśmiech i mnóstwo radości – relacjonują nam przedszkolanki.

Spotkania z wyjątkowym gościem ze względu na sytuację epidemiologiczną odbyły się oddzielnie na każdej z sali przedszkolnych, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. – Święty Mikołaj zgodnie z piosenką śpiewaną przez dzieci z powodu braku śniegu przyjechał do przedszkola samochodem. Składamy ogromne podziękowania dla naszego pracownika Zespołu Szkół w Siemiątkowie Pana Włodzimierza za wieloletnią pomoc w uświetnieniu tej uroczystości – mówi Beata Jaraczewska, wychowawca 3-4 latków.

Na dzieci w tym dniu czekało mnóstwo atrakcji. Oprócz worka pełnego prezentów Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i radości, rozmawiał z dziećmi, zachęcał maluchy do grzecznego zachowania oraz słuchania swoich pań w przedszkolu i rodziców w domu.

Dzieci otrzymały paczki przygotowane przez Radę Rodziców Przedszkola Samorządowego w Siemiątkowie. Później przedszkolaki tańczyły wspólnie z Mikołajem, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dzieci obdarowały Mikołaja przygotowanymi pracami plastycznymi z jego wizerunkiem. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci, z pewnością będą czekać na wizytę Mikołaja za rok.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.