Wydarzenia

MIKOŁAJKOWY KONKURS PIOSENKI

Rozstrzygnięty został tegoroczny „Mazowiecki przegląd piosenki i prac plastycznych – Mikołajki 2021”. To była już 26 edycja konkursu. W Żuromińskim Centrum Kultury swoje talenty prezentowali uczestnicy z całego powiatu.

Dokładnie w Mikołajki na scenie Żuromińskiego Centrum Kultury zjawili się soliści z całego powiatu, w wieku od 5 do 19 lat, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne w bożonarodzeniowych piosenkach. W repertuarze znalazły się zarówno kolędy, jak i piosenki o tematyce związanej ze świętami. Jury w składzie Wojciech Klejnowski z Żuromina, Edyta Suszek ( MGOK Z Mławy) oraz Wojciech Gęsicki z Ciechanowa wybrało najładniejsze głosy i nagrodziło ich właścicieli. Przez kilka godzin, za ich zasługą, w kinie panował iście świąteczny nastrój.

W kategorii najmłodszej, uczestników w wieku 5-7 lat I miejsce przyznano Nataszy Fall, II Barbarze Dobrzenieckiej, a trzecie zajęli wspólnie Natan Makuszewski, Julia Kuberska i Amelia Sokołowska. Wyróżnienie otrzymali Adrian Bartczak i Zuzanna Szulc.

W kategorii 8-10 lat zwyciężyła Anna Rakowska, II miejsce zajęła Aleksandra Nadolska, a III miejsce Aleksandra Zakrzewska, Wiktor Badaszewski i Igor Michalski. Wyróżnienia trafiły do Julii Geszczyńskiej i Mai Brzostek.

Wśród uczestników w wieku 11-13 lat najładniej według jury zaśpiewała  Natalia Szostek, za nią znalazła się Wiktoria Błaszkiewicz, dalej Maja Stańczak. Wyróżniono Zuzannę Michnę i Oskara Napiórkowskiego.

W najstarszej kategorii 14-19-letnich wykonawców zwyciężyła Magdalena Budka. II miejsce zajęła Dominika Krzywkowska, a III Oliwia Gorczyca. Wyróżnienia dostały Alicja Więckowska i Iza Rogowska.

Nagrody w konkursie ufundowało  Żuromińskie Centrum Kultury.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.