Na sygnale

MINĄŁ PATROL I ZACZĄŁ PRZYSPIESZAĆ

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się podróż przez powiat żuromiński 33-letniego kierowcy toyoty, który po tym jak minął patrol policji kontrolujący prędkość, gwałtownie przyspieszył.

Patrol ruchu drogowego prowadząc kontrole prędkości na terenie miejscowości Gościszka gmina Kuczbork zwrócił uwagę na kierującego toyotą. Kierowca auta, przejechał obok patrolu zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale zaraz po minięciu patrolu drogówki agresywnie przyśpieszył nie zważając na obowiązujące jeszcze przez kilkaset metrów ograniczenie prędkości do 50 km/h.

-Przeprowadzony pomiar prędkości oddalającego się pojazdu wykazał, przekroczenie prędkość do 52 km/h (102/50). Funkcjonariusze dogonili kierującego, którym okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego. Kontrola zakończyła się mandatem w wysokości 1500 złotych, przypisaniem 10 punktów karnych do ewidencji kierowcy oraz zatrzymane zostało prawo jazdy okres trzech miesięcy -informuje rzecznik policji asp. Tomasz Łopiński.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.